Rynek wydawniczy

5. Sądeckie Targi Książki otwierają kalendarz targów i festiwali książki w Polsce.

W bieżącym roku to wydarzenie wraca do Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju. Podczas ostatniej wizyty Sądeckich Targów Książki w uzdrowisku, największą na Sądecczyźnie „księgarnię” odwiedziło prawie 4 tysiące ludzi kochających książki i lubiących czytać. W tym roku organizatorzy również liczą na wysoką frekwencję. W programie 5.Sądeckich Targów Książki spotkania autorskie, rozmowy o książkach, czytelnictwie. Nie zabraknie również czytelniczych niespodzianek dla najmłodszych. W pierwszym dniu targów odbędzie się uroczysta gala XI edycji Nagrody literackiej im. ks. prof. Bolesława Kumora. Konkurs honoruje sądeckich ludzi pióra oraz książki o Sądecczyźnie.

Partnerem medialnym targów jest najpopularniejszy na Sądecczyźnie serwis internetowy sadeczanin.info, który miesięcznie notuje ponad 12 mln odsłon i ponad 2,5 mln unikalnych użytkowników. Blisko 49 tys. osób obserwuje media społecznościowe Sądeczanina.

A oto relacja z edycji, która odbyła się w 2020 roku w Pijalni Głównej w Krynicy – Zdroju (zobacz film):


Organizatorem targów jest Fundacja Sądecka oraz Społeczno Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”. Partnerem Organizacyjnym targów jest Uzdrowisko Krynica – Żegiestów.
Fundacja Sądecka jest wydawcą portalu Sądeczanin, miesięcznika „Sądeczanin” i kwartalnika historycznego „Sądeczanin Historia”.
(info organizatora)

Dodaj komentarz