Festiwale literackie Targi, festiwale

Małopolski Festiwal Komiksu w pierwszy weekend kwietnia

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na kolejny Małopolski Festiwal Komiksu – dwudniową imprezę o rodzinnym charakterze. W pierwszy weekend kwietnia (1-2.04.2023) czytelnicy i miłośnicy komiksów w każdym wieku znajdą tam coś dla siebie.

Na najmłodszych czekają warsztaty komiksowe, spotkania z autorami popularnych serii oraz gra miejska. Starsi będą mogli brać udział w panelach dyskusyjnych oraz spotkaniach z twórcami z Polski i zagranicy.
Na każdego, kto będzie chciał uzupełnić komiksową kolekcję będzie czekała giełda z mnóstwem tytułów do wyboru – zarówno jeśli chodzi o pozycje archiwalne, trudno dostępne, jak i najnowsze premiery.

Podczas festiwalu odbędzie się również wystawa oryginalnych prac polskich autorów, które będzie można zakupić w okazyjnych cenach.

Festiwal Komiksu pierwszy raz odbył się dwanaście lat temu! Tegoroczna edycja odbędzie się 1-2 kwietnia w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w szerszej formule, a także pod nową nazwą, bardziej adekwatną do regionalnego charakteru biblioteki. Organizatorzy za główny cel stawiają sobie to, by nie zawieść użytkowników biblioteki – corocznych festiwalowych bywalców.
(źródło FB Festiwalu)

Dodaj komentarz