Drukarnie Poligrafia

Polska Press zamyka drukarnię w Poznaniu

Z końcem kwietnia br. zakończy działalność drukarnia Polska Press w Poznaniu – podaje portal Wirtualnemedia.pl. To jeden z czterech zakładów Grupy (pozostałe w Białymstoku, Bydgoszczy i Sosnowcu).

W wewnętrznym komunikacie do pracowników zarząd Polska Press zaznaczył, że decyzję podjęto „na podstawie przeprowadzonych analiz biznesowych” (…) Opracowany przez Polska Press Grupę plan zakłada, iż od dnia 1 maja 2023 roku, wszystkie zlecenia będą realizowane w pozostałych drukarniach. (…) Druk “Głosu Wielkopolskiego” i “Gazety Lubuskiej” ma zostać przeniesiony do Bydgoszczy. Wydawnictwo dodaje, że zakończenie działalności drukarni w Poznaniu „wynika w dużej mierze z decyzji części klientów usług poligraficznych, którzy przekształcają swoje zakupy na model cyfrowy. Natomiast Polska Press nie planuje zamykać żadnej z pozostałych drukarni, które posiada Spółka, gdyż mają one zapewnione stabilne i satysfakcjonujące obłożenie produkcją m.in. własnych tytułów prasowych. Mając na uwadze powyższe zamknięcie drukarni w Poznaniu pozostaje neutralne dla zachowania niezbędnego potencjału poligraficznego Polska Press Grupy.

Drukarnia w Poznaniu działała od 1998 roku. W lipca 2004 została przeniesiona do nowej siedziby Poznań-Skórzewo przy ul. Malwowej 158. Produkcja wykonywana jest na offsetowej maszynie rolowej Uniset 75 (rok produkcji 2004).

(źródło m.in. Wirtualnemedia.pl)


Dodaj komentarz