Księgarnie Różne

TaniaKsiazka.pl dostosowuje się do zmian na rynku e-commerce

Księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl – jeden z liderów polskiej branży księgarskiej – reorganizuje swój zespół handlowy. Wynika to zarówno z przyjętej strategii rozwoju firmy, jak i obecnej sytuacji rynkowej. W związku z tym, z dniem 1 lutego 2023r stanowisko dyrektorki handlowej TaniaKsiazka.pl objęła Anna Bibik-Herla, wcześniej zajmująca stanowisko Managera Działu Książka.


Obecna sytuacja rynkowa i ekonomiczna jest trudna dla wielu branż, również dla księgarstwa. Polacy trzymają się za portfele i część z nich rezygnuje m.in. z wydatków na kulturę. Po analizie ubiegłorocznej sprzedaży na TaniaKsiazka.pl zdecydowaliśmy się rozwijać te kategorie, które są trendem na rynku. Najchętniej kupowane są teraz: literatura dla młodzieży, poradniki i podręczniki. Chcemy też rozwijać kategorie: gry i zabawki oraz artykuły papiernicze. Prowadzimy obecnie rekrutację do działu handlowego – poszukujemy osób doświadczonych w zarządzaniu ofertą produktową i jej rozwojem oraz z praktyką w e-commerce. Mój zespół to osoby z dużą wiedzą branżową – warto z nami pracować – mówi Anna Bibik-Herla.

To drugi awans Anny Bibik-Herli w ciągu niespełna roku w TaniaKsiazka.pl, której właścicielem jest spółka Glosel.

To częsta praktyka w naszej spółce – jeśli mamy ekspertów na pokładzie, to awansujemy ich, zamiast szukać nowych osób do zespołu. To przyśpiesza działanie, bo pomijamy choćby etap wdrożenia nowego pracownika. Anna jest doświadczona w branży, zna TaniaKsiazka.pl i potrzeby klientów. Do tego jest konkretna, co bardzo cenimy, ma dużo świeżych pomysłów i przekonujący plan rozwoju działu, dlatego dostała zielone światło do działania – mówi Łukasz Kierus – współwłaściciel Glosela.

Anna Bibik-Herla ma około 20-letnie doświadczenie na rynku książki, wcześniej związana była m.in. z Wikr.com.pl, Merlin.pl, czy Empik.com.
(info TaniaKsiazka.pl)

Dodaj komentarz