Targi w Polsce Targi, festiwale

Festiwal Książki Opole 2023 – pierwszy weekend czerwca!

7. Festiwal Książki Opole 2023, odbędzie się w dniach 2-4.06.2023 r. na Placu Wolności w centrum miasta Opola. Organizatorzy zapraszają na największe targi książki na Opolszczyźnie, spotkania autorskie z gwiazdami polskiej literatury oraz koncerty.


W pierwszy weekend czerwca Opole będzie gościć pisarzy, osoby związane z kulturą i muzyką. W wydarzeniu biorą udział największe polskie wydawnictwa, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe. Festiwal będzie miał miejsce na Placu Wolności, gdzie wzorem lat ubiegłych zielony park zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie.

W Opolu jak zawsze jest najlepsza impreza, bez porównania do wszystkich innych imprez książkowych – także jeśli zastanawiacie się czy kiedykolwiek warto odwiedzić Opole i wpaść na Festiwal Książki to ja daję autorską gwarancję, że jak najbardziej warto, bo nigdzie nie będziecie się tak bawić jak u Nas – wspominał Remigiusz Mróz, Opole kocham, wracam tu co roku. Opole jest pięknym miastem, z pięknymi ludźmi – i jeszcze książki! Czego chcieć więcej? – komentuje Katarzyna Grochola.

Festiwal doczekał się już siódmej edycji i od 2016 roku pokazuje mieszkańcom Opola oraz przybyłym gościom, że warto czytać, pisać i tworzyć. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, miało miejsce blisko 350 spotkań autorskich, a do Opola przyjechało ponad 300 wydawnictw.

Targi książki cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród największych polskich wydawnictw. Autorzy przyjeżdżają do Nas bardzo chętnie, w tym roku również pojawią się największe wydawnictwa oraz najpoczytniejsi pisarze – wspomina Judyta Gralka – organizator.

Na stronie internetowej festiwalu już niebawem pojawią się pierwsze informacje dotyczące tegorocznych spotkań, warsztatów i koncertów.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu.

Kontakt: Judyta Gralka, judyta.gralka@opolgraf.com.pl tel. 504 393 244
(info Opolgraf)

Dodaj komentarz