Promocje książek Spotkania literackie

Entropia Słowa zaprasza na spotkanie z Maciejem Henem

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, Wydawnictwo Literackie oraz Entropia Słowa zapraszają na wieczór z Maciejem Henem z okazji premiery najnowszej książki „SEGRETARIO”.


Fragmenty książki przeczyta aktorka teatralna i filmowa Olga Bołądź
Spotkanie poprowadzi Justyna Sobolewska
Gospodarz wieczoru: Artur Wolski

Autor fenomenalnej Solfatary powraca w daleką przeszłość! Awanturnicze losy dwojga cudzoziemców w fascynującym, wielokulturowym Krakowie końca XV wieku. Gredechin Specht z Heidelbergu, by spełnić ambitne marzenia i móc zdobywać wiedzę, decyduje się na ryzykowny krok. Mając 14 lat, wyrusza na podbój świata w chłopięcym przebraniu, jako Georg Starkfaust. Po dwóch latach wędrówek po Europie, swoje miejsce odnajduje w Krakowie, na stancji u Filipa Kallimacha, włoskiego poety i polityka, zasłużonego doradcy Kazimierza Jagiellończyka, a po jego śmierci – Jana Olbrachta.


Maciej Hen pisarz, dziennikarz. Ukończył studia na wydziale operatorskim łódzkiej PWSFTviT, próbował swoich sił w roli operatora filmowego, scenarzysty, fotografa, reżysera filmów dokumentalnych, muzyka rockowego, tłumacza i aktora. Debiutował w roku 2004 powieścią Według niej, którą opublikował pod pseudonimem Maciej Nawariak. Jego druga książka Solfatara zdobyła nagrodę im. W. Gombrowicza oraz znalazła się wśród finalistów Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.

11 marca (piątek) g.17.00 – 19.00
Stara Prochownia SCEK w Warszawie
ul. Boleść 2 w Warszawie

Na miejscu prowadzona będzie sprzedaż książki oraz będzie możliwe zdobycie autografu i dedykacji Autora.

Aby wziąć udział w wydarzeniu 11 marca należy wysłać zgłoszenie do dnia 9 marca. Liczba miejsc ograniczona. Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone. Wejście na spotkanie jest bezpłatne.
(info Entropia Słowa)

Dodaj komentarz