Biblioteki Różne

Kolejny odcinek cyklu „Eureka Biblioteka”

Współczesne biblioteki oferują znacznie więcej niż tylko książki. Dzisiaj to miejsce spotkań – ludzi, idei, myśli, doświadczeń, szeroko pojętej kultury. Większość placówek oferuje nie tylko dostęp do nowości wydawniczych, ale też mediatek z audiobookami, winylami, filmami czy grami edukacyjnymi, organizuje warsztaty, wystawy, a nawet koncerty.


Narodowe Centrum Kultury Kultury w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwo 2.0 wspólnie z TVP Kultura przygotowało cykl reportaży z 16 bibliotek z całej Polski, zmodernizowanych i doposażanych ze środków NPRCz 2.0 oraz serię animacji prezentujących biblioteki jako nowoczesne centra kultury z różnorodną ofertą, atrakcyjną zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

W sobotę 4 marca o godz. 15.50 na antenę TVP Kultura powraca cykl reportaży pt. „Eureka Biblioteka”, opowiadających o bogatej ofercie wydawniczej i kulturalnej współczesnych bibliotek. W kolejnych odcinkach odwiedzamy wybraną bibliotekę w każdym z 16 województw. W najbliższą sobotę wraz z prowadzącym, red. Krzysztofem Grzybowskim odwiedzimy Bibliotekę Publiczną Gminy Grodzisk Mazowiecki. Następne odcinki emitowane będą w kolejne soboty.
(info NCK)

Dodaj komentarz