Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy

“Maryja. Biografia. Najbardziej wpływowa kobieta w dziejach”

W rankingu najbardziej wpływowych kobiet świata pierwsze miejsce zajmie pewnie Matka Boża. 24 marca ukazała się nakładem wydawnictwa Rosikon Press jak zwykle bogato ilustrowana i dopracowana biografia tej niezwykłej postaci.

Maryja. Biografia” to pierwsza tak obszerna, dobrze udokumentowana i bogato ilustrowana opowieść o ziemskim życiu Matki Bożej. Reporter Grzegorz Górny i fotograf Janusz Rosikoń, autorzy kilkunastu książek tłumaczonych na wiele języków świata, tym razem prowadzą dziennikarskie śledztwo dotyczące Miriam z Nazaretu. Odtwarzają przebieg jej życia, rekonstruując wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Jeżdżą po Ziemi Świętej, Egipcie, Turcji, Grecji, spotykając się z historykami, biblistami i archeologami biblijnymi. Rozmawiają z naukowcami prowadzącymi wykopaliska archeologiczne w Nazarecie, badającymi autentyczność Domu Maryi w Loreto czy dokonującymi ekspertyz relikwii czczonych jako własność Matki Bożej. Rezultatem ich poszukiwań jest bogato ilustrowana biografia dotycząca najbardziej wpływowej kobiety w dziejach świata.

Dzieje Matki Bożej nie ograniczają się jedynie do przedstawienia faktów, opartych na badaniach historyków, biblistów czy archeologów biblijnych oraz na osobistych rozmowach autorów książki z naukowcami. Zawierają również teologiczne interpretacje opisywanych wydarzeń, które przez stulecia kształtowały pobożność maryjną. Całość ilustrowana jest fotografiami Janusza Rosikonia ze wszystkich miejsc związanych z życiem Maryi w Ziemi Świętej, a także z fotografiami zrobionymi w Egipcie (w miejscach, które tradycja wiąże z pobytem Świętej Rodziny), w Efezie w Turcji oraz na wyspie Patmos w Grecji, a także w wielu miejscach kultu maryjnego na świecie.


Wydawca: Rosikon Press
Autor tekstu: Grzegorz Górny
Autor fotografii: Janusz Rosikoń
Format: 195x255mm
Liczba map, zdjęć i ilustracji: ponad 600
Liczba stron: 360
ISBN: 978-83-62981-38-0
Oprawa twarda z obwolutą

(info Rosikon Press)

Dodaj komentarz