Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Marcowe TOP 10 Audioteki

W marcu użytkownicy Audioteki najchętniej słuchali produkcji non fiction, głównie związanych z polityką. Wszystko za sprawą nowej superprodukcji – Agent, czyli poruszającej, fabularyzowanej historii ostatnich dni życia Aleksandra Litwinienki, a także Najlepszego miejsca na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem, autorstwa Jacka Bartosiaka.Wśród podcastów na pierwszym miejscu utrzymuje się Spokojnie, to tylko życie, duetu Podgórska/Niedźwiedzka.


Najpopularniejszym audiobookiem marca był Agent, Jiříego Havelki, opowiadający o ostatnich dniach życia Aleksandra Litwinienki. Historia byłego podpułkownika rosyjskich służb specjalnych KGB i FSB, który został otruty radioaktywnym polonem, spotkała się z zainteresowaniem tysięcy użytkowników. Na popularność superprodukcji duży wpływ miała również zapadająca w pamięć kreacja Marcina Czarnika (Powrót z gwiazd, Artyści), wcielającego się w postać głównego bohatera.

Na drugim miejscu zestawienia znalazł się Fantom Marcina Ciszewskiego, czyli futurystyczna podróż do Galaktyki Andromedy. W skład załogi statku Polaris weszli: Agnieszka Dygant (Nieodgadniona, Niania), Maria Seweryn (Dom pachnący pomarańczą, Matka swojej matki) i Marcin Bosak (Fejm, Kruk). Czy bohaterom uda się znaleźć nowy dom dla ludzkości? O tym słuchacze przekonają się wraz z odkrywaniem kolejnych odcinków serialu.

Trzecie miejsce przypadło superprodukcji Ja, inkwizytor. Dziennik czasu zarazy, Jacka Piekary. Leszek Lichota (Wataha, Kruk) powrócił jako kultowy Mordimer Madderdin, tym razem pojawiając się w pogrążonym w zarazie Weilburgu. Audiobooka można również słuchać bez znajomości poprzednich tomów.

Pomimo dużej popularności produkcji o tematyce politycznej, nie słabnie popularność kryminałów. Wszystko za sprawą Remigiusza Mroza oraz Wojciecha Chmielarza, którego Wyrwa debiutowała ostatnio również na ekranach kin. Warto też wspomnieć o kolejnej, inspirującej książce Natalii de Barbaro o poszukiwaniu własnej drogi do wolności – komentuje Iwona Bujkowska, Online Marketing Specialist, w Audiotece.

 1. „Agent”, Jiří Havelka, wydawca: Audioteka
 2. „Fantom. Odcinek 1”, Marcin Ciszewski, wydawca: Audioteka
 3. „Ja, inkwizytor. Dziennik czasu zarazy”, Jacek Piekara, wydawca: Audioteka
 4. „Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem”, Jacek Bartosiak, Wydawnictwo Literackie
 5. „Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności”, Natalia de Barbaro, wydawca: Agora
 6. „Wyrwa”, Wojciech Chmielarz, wydawca: Marginesy
 7. „Kabalista”, Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Filia
 8. „Ludzie z mgły”, Izabela Janiszewska, wydawca: Czwarta Strona
 9. „Równi bogom”, Isaac Asimov, wydawca: Dom Wydawniczy REBIS
 10. „Dębowa góra”, Ireneusz Grzyb, wydawca: Audioteka

Wśród najchętniej słuchanych podcastów nadal prym wiedzie audycja Spokojnie, to tylko życie autorstwa Marty Niedźwieckiej i dr Joanny Podgórskiej, jednak dużą popularność zaczyna zyskiwać również marcowa premiera Audioteki – podcast PigOut i Chmielarz gadają o książkach. Audycja stworzona przez autora bestsellerowych kryminałów oraz popkulturowego blogera, cieszy się coraz większym zainteresowaniem słuchaczy.

Na trzecim stopniu podium, podobnie jak w lutym, znalazła się Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS. Podcast prowadzą doświadczeni specjaliści, którzy dzielą się wiedzą na temat funkcjonowania ludzkiej psychiki i zastosowania psychologii w życiu codziennym.

 1. „Spokojnie, to tylko życie”, wydawca: Audioteka
 2. „PigOut i Chmielarz gadają o książkach”, wydawca: Audioteka
 3. „Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”, wydawca: Uniwersytet SWPS
 4. „Polowanie na wiedźmy”, wydawca: Audioteka
 5. „Podkast Powszechny”, wydawca: Tygodnik Powszechny
 6. „Nowa Audio Fantastyka”, wydawca: Audioteka
 7. „Zbrodnia na poniedziałek”, autor: Wojciech Chmielarz
 8. „Podcast Muzeum Historii Polski”, wydawca: Muzeum Historii Polski
 9. „Krajm story”, wydawca: Teatr Polskiego Podcastu
 10. „Radio Książki”, autor: Michał Nogaś; wydawca: Audioteka i Wyborcza.pl

(info Audioteka)


Audioteka – powstała w 2008 roku, zostając prekursorem branży audiobooków w Polsce. Jej słuchacze dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom mogą oddać się jakościowej, cyfrowej rozrywce. Obecnie, za pośrednictwem swoich produktów, zapewnia dostęp do największego katalogu audio po polsku, z biblioteką zawierającą ponad 19 500 pozycji, w tym superprodukcje z najlepszymi reżyserami i największymi polskimi gwiazdami oraz świetną oprawą muzyczną. Audioteka to także jakość oferowanych produktów cyfrowych, którą zapewnia doświadczony zespół ekspertów. Oferuje wyselekcjonowane treści w 11 językach, m.in po niemiecku, czesku, hiszpańsku i turecku. Produkuje ponad 30 000 godzin treści rocznie na nasze trzy główne platformy – “Audioteka”, “Lecton”, oraz dedykowane pracownikom firm “Inspiro”. Audioteka to nie tylko tradycyjne audiobooki. Jej produkcje obejmują nowe formaty, takie jak audioseriale, treści edukacyjne, audio dokumenty, programy informacyjne, medytacje prowadzone, treningi uważności czy audycje podróżnicze. Tworzy ją zespół doświadczonych specjalistów, znających nie tylko swoich słuchaczy, ale też potrzeby rynku. Dlatego też marka mocno wspiera kulturę, czego przykładem jest autorski program „Usłysz kulturę”, wspierający finansowo projekty związane z pisaniem scenariuszy, tekstów, spin-offów oraz produkcją treści.

Dodaj komentarz