Biblioteki Różne

„Eureka Biblioteka!” z wizytą w Miejskiej Bibliotece w Łebie

W sobotę  29 kwietnia o godz. 13:45 na antenie TVP Kultura wyemitowany zostanie kolejny odcinek „Eureki Biblioteki!”, poświęcony bibliotekom, które uzyskały wsparcie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCz 2.0). Tym razem odwiedzimy Miejską Bibliotekę w Łebie.


Miejska Biblioteka w Łebie oferuje nie tylko  książki. To także nietypowy regał z książkami, w których znajdziemy obecność miasta, biblioteczka w porcie, w kształcie latarni morskiej oraz tajemniczy eksponat, znaleziony niedawno na miejscowej plaży – list w butelce.

Dla zainteresowanych historią, biblioteka oferuje salę pt. “Historia Łeby”. Znajdziemy tam pamiątki, które przekazali mieszkańcy, a także ciekawe zajęcia prowadzone dla uczniów miejscowych szkół.


„Eureka Biblioteka!” to cykl telewizyjny zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Seria ukazuje nowoczesne biblioteki publiczne – beneficjentów NPRCz 2.0, prezentuje ich ofertę kulturalno-edukacyjną, najciekawsze wydarzenia i działania na rzecz społeczności lokalnej.
(info Narodowe Centrum Kultury)

Dodaj komentarz