Konkursy Najlepsze książki/plebiscyty Różne

Audio Oscary wystartowały! W 2023 Empik Go po raz 3 rozda nagrody BEST AUDIO

Podcast autorstwa Natalii de Barbaro, serial audio z braćmi Kacperczyk a może 2. część dramatycznej historii obyczajowej Anny Kazejak? Znamy nominacje do nagród BEST AUDIO Empik Go. Kto zdobędzie największe uznanie słuchaczy? Dowiemy się 31 maja.


Audio historie zawładnęły sercami fanów kultury. Podcasty, audiobooki, słuchowiska oraz seriale audio na stałe wpisały się w nasze życie. Które produkcje audio były najpopularniejsze w 2022 roku? Właśnie wystartowała 3. edycja Nagród BEST AUDIO Empik Go, konkursu który od 3 lat konsekwentnie nagradza twórców z branży audio. Empik Go ponownie wyróżni lektorów, aktorów, reżyserów, autorów, scenarzystów i podcasterów. A o tym, które produkcje audio z ich udziałem były najciekawsze, zdecydują użytkownicy w głosowaniu online.

Lektorzy, aktorzy, scenarzyści oraz reżyserzy powalczą o złote statuetki w 9 kategoriach. W 2023 r. po raz kolejny obok najlepszych superprodukcji audio i audiobooków w szranki staną podcasty. Tym razem aż w trzech dedykowanych im kategoriach: true crime, well-being oraz reportaż. Ta ostatnia kategoria to odpowiedź na trudne dla Polski wydarzenia 2022 r. (choć wśród nominowanych tytułów znajduje się również sporo produkcji niedotykających aktualnej tematyki geopolitycznej). Nominowane w kategorii „Podcast: Historie ważne dla świata” podcasty szukają odpowiedzi na pytania o nasze tu i teraz, czasami w nieoczywisty sposób. Kategoria ta to nie jedyna nowość w 3. edycji Nagród BEST AUDIO Empik Go dla tych, którzy lubią słuchać. W 2023 r. słuchacze zadecydują także o tym, które tytuły i twórcy najbardziej elektryzowały opinię publiczną w minionym roku.

Nagrody BEST AUDIO Empik Go są wyróżnieniem dla twórców audio, którzy na orbicie zmieniającego się świata pozostawali dotychczas niezauważeni. Świat zaczął słuchać i nie ma już od tego odwrotu. Każdym z nas kieruje inna motywacja, kiedy sięgamy po seriale, słuchowiska, podcasty czy audiobooki, ale jedno jest pewne – audioprodukcje to ważny kawałek współczesnej kultury i codziennego życia. Jako Empik Go chcemy, by został on zauważony i doceniony – komentuje Martyna Ziębińska-Górska, Marketing Manager Empik Go.

Do kogo powędrują statuetki? Rozstrzygnięcie Nagród BEST AUDIO Empik Go już 31 maja 2023 r. Głosowanie potrwa do 17 maja 2023 r. (godz. 12:00).

W 2023 r. aż 90 tytułów ma szansę zdobyć złotą statuetkę BEST AUDIO. W Konkursie zostały nominowane audiobooki i podcasty dostępne w aplikacji Empik Go (i jeden ebook w kategorii BUZZ ROKU), które swoją premierę miały od 1.04.2022 r. do 31.03.2023 r.

Plebiscytowi towarzyszy też konkurs dla użytkowników. Wszyscy głosujący w konkursie BEST AUDIO otrzymują nagrodę gwarantowaną od UBER EATS a 10 osób, które najlepiej uzasadnią swój oddany głos, powalczy o nagrody specjalne w konkursie dodatkowym: darmowe przejazdy od FLIX BUS dla 2 osób, roczny dostęp do EMPIK PREMIUM, voucher o wartości 100 zł od EMPIK FOTO, pakiety 5 książek od Grupy Wydawniczej Foksal oraz wyjątkowe czytniki Empik GoBook designed by PocketBook.
(info Empik)

Dodaj komentarz