Konkursy Konkursy literackie

Znamy szóstkę autorek i autorów, którzy zawalczą o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa

Jury Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa wytypowało już szóstkę autorek i autorów, którzy zawalczą o główną nagrodę i dwa równorzędne wyróżnienia.

Na krótkiej liście znaleźli się (kolejność alfabetyczna):

  • Marta Guzowska Zła miłość, Wielka Litera
  • Anna Kańtoch Jesień zapomnianych, Marginesy
  • Marta Kozłowska Berdyczów, Wydawnictwo Ha!art
  • Robert Małecki Wiatrołomy, Wydawnictwo Literackie
  • Piotr Rogoża Konwersja, Marginesy
  • Maciej Siembieda Katharsis, Agora


Laureatki/Laureatów tegorocznej edycji poznamy na gali Konkursu w piątek 26 maja o godz. 18.00, na Scenie Plenerowej, podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie (PKiN oraz pl. Defilad). A ich spotkanie z publicznością odbędzie się w sobotę o godz. 15.00 w Sali Kisielewskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.


Konkurs o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa towarzyszy Festiwalowi, w ramach którego na Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie (25-28 maja 2023 r.) odbędą się spotkania z autorkami i autorami tego gatunku z Polski i zagranicy. Wśród tegorocznych gości Festiwalu będą m.in.: Yrsa Sigurdardóttir, Wojciech Chmielarz, Maciej Siembieda, Anna Kańtoch, Joanna Opiat-Bojarska, Małgorzata Oliwia Sobczak, Grzegorz Dziedzic, Małgorzata Starosta, Jacek Galiński, Beata i Eugeniusz Dębscy, Magda Stachula, Jakub Bączykowski i Karolina Głogowska.

W konkursie oceniane są polskie powieści kryminalne wydane od 9 kwietnia 2022 r. do 31 stycznia roku 2023. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie powieści kryminalnych najlepszych pod względem literackim.

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Historia i Kultura.
(info FHiK)

Dodaj komentarz