Festiwale literackie Kiermasze książek Targi, festiwale

Bieszczadzki Festiwal Książki (2-5.06.2023)

Przez trzy czerwcowe dni  Lesko żyć będzie książką. W piątek 2 czerwca ruszyła trzecia edycja Bieszczadzkiego Festiwalu Książki. Wydarzenie, organizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesku, skierowane jest do miłośników literatury w każdym wieku. Wśród zaproszonych gości znajdziemy zarówno powszechnie znane nazwiska, jak i mniej popularnych, choć nie mniej wartościowych autorów – jednym z założeń Bieszczadzkiego Festiwalu Książki jest bowiem promocja lokalnych twórców.

Festiwal rozpocznie się 2 czerwca o godz. 17.00 spotkaniem z Tomaszem  Habdasem, podróżnikiem i blogerem. Tego samego dnia o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z popularnym autorem kryminałów i thrillerów Robertem Małeckim.

W sobotę o 15.30 będzie można wziąć udział w spotkaniu z autorem kryminałów Bartłomiejem Kowalińskim, o godz. 17 odbędzie się spotkanie z pisarzem i pasjonatem psychologii pozytywnej Jackiem Łapińskim, a drugi dzień imprezy zamknie o godz. 19.00 spotkanie z aktorką teatralną i filmową oraz pisarką Laurą Łącz, zwieńczone jej recitalem poetycko-muzycznym pt. „Między mną a tobą”. Wszystkie powyższe wydarzenia odbędą się w sali widowiskowej Bieszczadzkiego Domu Kultury.

Trzeci dzień BFK poświęcony będzie najmłodszym czytelnikom. O godz. 11 przy basenie Aquarius w Lesku zaplanowano spotkanie z Pawłem Gołuchem, autorem serii „Smocze Kroniki”.

Wszystkie powyższe wydarzenia odbędą się w sali widowiskowej Bieszczadzkiego Domu Kultury.

Dodaj komentarz