Kiermasze książek Targi w Polsce Targi, festiwale

Festiwal Książki na opolskim Placu Wolności

W dniach 2-4 czerwca 2023 roku na Placu Wolności odbędzie się już siódma edycja największego wydarzenia literackiego na Opolszczyźnie. To największe targi książki na Opolszczyźnie połączone z wyjątkowymi wydarzeniami m.in.: spotkaniami autorskimi, warsztatami i koncertami.

Plakat

W pierwszy weekend czerwca będziemy gościć pisarzy, osoby związane z kulturą i muzyką. Na plenerze wydawniczym, w których udział biorą największe polskie wydawnictwa, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe. Wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Wolności i jak w latach poprzednich zielony park zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie oraz w wewnątrz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Organizatorzy zapowiadają kilkadziesiąt spotkań z autorami książek, a wśród nich takie nazwiska jak Remigiusz Mróz, Aleksander Kwaśniewski czy Maria Peszek.

Program wydarzeń…

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Sponsorami wydarzenia są, Lasy Państwowe, Bank Gospodarstwa Krajowego, Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA, ZING, Saltadis, Igepa. Partnerzy wydarzenia to Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu, Zakłady Komunalne w Opolu, Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego oraz WiK Opole.

Dodaj komentarz