Rynek wydawniczy

Trzecia edycja Festiwalu Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry (1-4.06.2023)

Trzecia edycja Festiwalu Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry rusza już 1 czerwca – w tym roku festiwal potrwa dzień dłużej niż podczas dwóch pierwszych edycji. Na festiwalowych scenach w centrum Wisły niezmiennie pojawią się najlepsi polscy pisarze i pisarki – zarówno w spotkaniach premierowych, jak i dyskusjach panelowych.

– Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są „pokolenia”. Mówimy o pokoleniach w różnych aspektach, patrzymy na literaturę ostatnich dekad, mówimy o następstwach pokoleniowych w pisaniu i czytaniu, zestawiamy ze sobą różne podejścia do literatury. Stąd też nowe wątki w Granatowych Górach: pojawi się literatura young adult a także osobna scena przeznaczona dla dzieci. Nie zabraknie niezwykle ważnych dyskusji, spotkania z literaturą Jerzego Pilcha, będzie poezja, reportaż. To wszystko w cztery dni w samym sercu Wisły – mówi Andrzej Drobik, dyrektor programowy Granatowych Gór.

Jak tłumaczy, podczas trzeciej edycji festiwalu pojawią się zupełnie nowe formy przekazu.

 Będzie na przykład stand-up literacki z Michałem Kempą, będą inspirujące mowy literackie, teatr improwizowany, warsztaty rowerowe z Fiilipem Springerem czy literacki pub quiz. Chcemy inspirować literaturą i rozszerzać jej pola działania także w czasie trwania festiwalu – mówi.

Granatowe Góry to festiwal, które łączy różne wątki w literaturze  i opowiadaniu o świecie. Od 1 do 4 czerwca będzie można wziąć udział w kilkudziesięciu spotkaniach i dyskusjach, zawartych w kilku blokach tematycznych. Oprócz tego poświęconego pokoleniom, będzie można zgłębić swoją wiedzę o literaturze Jerzego Pilcha i poznać jej nowe oblicza, będzie można spojrzeć na Śląsk z różnych perspektyw, czy wziąć udział w spotkaniach poetyckich i reporterskich.

W spotkaniach autorskich podczas festiwalu wezmą udział między innymi Agata Romaniuk, Karolina Lewestam, Michał Rusinek, Przemysław Staroń i Dionizos Sturis. Warsztaty poprowadzą Barbara Sadurska, Magdalena Bloch, Joanna Godawa, Iwona Klimaszewska, Katarzyna Pruszkowska-Sokalla i Robb Maciąg.

Więcej informacji…

Dodaj komentarz