Rynek wydawniczy

W Muzeum nad Wisłą spotkanie z prof. prof.  Andrzejem Turowskim i Marią Poprzęcką

Wydawnictwo Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza 22 czerwca o godz. 18:00 do Muzeum nad Wisłą na spotkanie z profesorem Andrzejem Turowskim i profesor Marią Poprzęcką. Tematem spotkania będzie książka autorstwa profesora Andrzeja Turowskiego Radykalne oko. O Witkacym, Kobro, Strzemińskim, Themersonach, Żarnowerównie i innych twórcach sztuki wzbudzającej niepokój. Spotkanie poprowadzi Joanna Mytkowska.

Autor po wielu latach dokonuje istotnej zmiany w badaniach nad awangardą, pierwszą wojnę światową traktując jako wydarzenie kluczowe w historii XX-wiecznego modernizmu. 

Książkę spinają dwa rozdziały dotyczące podróży, które określają historyczne i problemowe ramy rozważań o nowoczesności. Wyprawa Stanisława Ignacego Witkiewicza i Bronisława Malinowskiego „do tropików” oraz związana z emigracyjnymi losami Teresy Żarnowerówny, wędrówka artystki, która między 1940 a 1945 rokiem próbowała przedostać się z Europy do Nowego Jorku.

Dwutomowe dzieło (t 1: Argonauci, t 2: Żołnierze), w atrakcyjnej szacie graficznej autorstwa Błażeja Pindora, zawiera ponad 320 ilustracji i zdjęć. 

Książka została wydana w koedycji z wydawnictwem słowo/obraz terytoria.

Partnerami medialnymi są Magazyn Szum i Tygodnik Powszechny.

(info Wydawnictwo Muzeum Sztuki Nowoczesnej)

Dodaj komentarz