Kiermasze książek

Krakowski Kiermasz Książki

W dniach 21–23 lipca w godz. 10.00–20.00 na placu św. Marii Magdaleny odbędzie się „Krakowski Kiermasz Książki”, gdzie antykwariusze, księgarze i bukiniści zaprezentują najciekawsze okazy książkowe ze swoich bogatych kolekcji. Nazwa tej edycji – „Szukam słowa”, nawiązuje do debiutanckiego wiersza Wisławy Szymborskiej, której setną rocznicę urodzin świętujemy w tym roku.


Zbliżający się kiermasz będzie nie lada gratką dla krakowskich i przyjezdnych bibliofilów, zapalonych czytelników i moli książkowych – okazją, żeby zaopatrzyć się w ekskluzywne pozycje wydawnicze, arcydzieła wieszczów, utwory pisarzy i pisarek zapomnianych czy cenne woluminy i egzemplarze rzadkich wydawnictw, które już dawno zniknęły z księgarskich półek. Nie zabraknie także literatury popularnej.

W Krakowskim Kiermaszu Książek weźmie udział kilkunastu wystawców, m.in.:
Suszek Books, księgarnia hobbystyczna Fankomiks, księgarnia amerykańska American Bookstore, Antykwariat 451 stopni, Szafa Pełna Książek, Ministerstwo Starych Książek, Świat w Tunelu.


Krakowski Kiermasz Książki organizowany jest od 2016 roku. Popularyzuje czytelnictwo wśród dużych i małych odbiorców oraz przypomina o bogatych tradycjach antykwarycznych pierwszego polskiego Miasta Literatury UNESCO. Kiermasz organizowany jest przez Stowarzyszenie Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich. Współorganizatorem kiermaszu jest KBF – instytucja kultury Miasta Krakowa, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

(źródło i zdjęcie: Kraków Miasto Literatury UNESCO)

Dodaj komentarz