Różne Rynek wydawniczy

Czytanie na trawie w Międzyzdrojach

Sierpniowe „Czytanie na trawie” odbędzie się 19 sierpnia przy Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach w godzinach 11.00-17.00. Podobnie jak wcześniejsze edycje, wydarzenie będzie miało formę pikniku rodzinnego z mobilną biblioteką oraz animacjami dla dzieci i młodzieży. Gościem specjalnym w strefie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 będzie Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach, która była beneficjentem „Infrastruktury bibliotek 2021-2025”.


Dla uczestników przygotowano różnorodne atrakcje czytelnicze, wśród nich m.in. koło fortuny z molami książkowymi, wspólne czytanie z bohaterami z bajek, warsztaty plastyczne, rozmowy o książkach, pokazy artystyczne oraz kącik rysunkowy dla najmłodszych.

Osoby biorące udział w wydarzeniu będą mogły skorzystać z dwóch specjalnie przygotowanych stref: wymiany książek oraz relaksu i dobrej lektury. Aby wziąć udział w bookcrossingu wystarczy zabrać ze sobą książkę – symboliczny „bilet” wstępu. Na stoisku NPRCz 2.0 będzie można dowiedzieć się więcej o działaniach realizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, a także zapisać się do biblioteki.


Organizatorem wydarzenia jest Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki  – operatorami NPRCz 2.0. Partnerem spotkania jest Polskie Radio S.A.
(info NCK)

Dodaj komentarz