Festiwale literackie Kiermasze książek

Dni Fantastyki 2023 we Wrocławiu

Tegoroczne Dni Fantastyki we Wrocławiu odbędą się w dniach 23-27 sierpnia. Każda edycja skupiona jest wokół określonego motywu przewodniego, który strukturyzuje przebieg festiwalu oraz ułatwia stworzenie listy gości czy ustalenie tematów prelekcji i dyskusji. W tym roku motywem jest “Miasto wyobraźni”.


Dzięki dołączeniu do grona organizatorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. T. Różewicza we Wrocławiu oraz Stowarzyszenia Gildia Organizatorów, impreza rozpocznie się już w środę (23 sierpnia) w Mediatece na placu Teatralnym 5, tuż przy wrocławskim Rynku. Do piątku biblioteka stanie się główną lokalizacją festiwalu, gdzie odbędą się spotkania z pisarzami, twórcami komiksów, vlogerami książkowymi i bookstagramerami. Na najmłodszych fanów fantastyki będą czekać atrakcje w kolejnym punkcie na mapie festiwalu – bibliotece przy ulicy Chociebuskiej 8-10. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach tej części programu będzie bezpłatny.

W piątek festiwal odbędzie się również na terenie urokliwego leśnickiego Zamku, gdzie na uczestników czekać będzie jeszcze więcej rozrywek.

W sobotę i niedzielę impreza przeniesie się całkowicie na teren OPT Zamek. W budynku odbędą się spotkania dotyczące literatury, komiksów, filmów, mangi i anime, nauki oraz popkultury.

W programie organizatorzy zaplanowali rozmowy ze znanymi autorami, panele dyskusyjne, turnieje planszówek, konkursy cosplay i wiele innych atrakcji. Niezależnie od tego, czy jesteście fanami fantasy, science fiction, horroru czy steampunku, z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

DFy wyróżnia obecność bezpłatnej strefy Festiwalowej, zlokalizowanej w leśnickim parku na terenach okalających Zamek. Jej misją jest przybliżenie nurtu szeroko rozumianej fantastyki większemu gronu odbiorców.

W trakcie Dni Fantastyki 25-27.08.2023 na terenie zamku odbędzie się miały kiermasz książek.

Fantastyka Open to warsztaty i koncerty, a także pokazy artystyczne oraz stanowiska poświęcone innym inicjatywom fantastycznym. To również wioski rekonstrukcyjne oraz spotkania z inspirującymi gośćmi.

Bloki programowe Dni Fantastyki 2023


Wrocławskie Dni Fantastyki odbywają się od 2004 roku, co czyni je najstarszym dolnośląskim festiwalem poświęconym szeroko pojętej fantastyce. Obejmuje tematyką literaturę, film, komiks, popkulturę, mangę, anime oraz gry – planszowe i komputerowe.

Dni Fantastyki (używany skrót: DF) corocznie łączą zarówno fanów, jak i twórców fantastyki – pisarzy, aktorów, twórców komiksu czy reżyserów. Z każdym rokiem ich liczba wzrasta, edycję z 2022 roku odwiedziło ponad 10 000 uczestników.

Dni Fantastyki tworzą trzy instytucje: Gildia Organizatorów, Ośrodek Postaw Twórczych Zamek i Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu im. Tadeusza Różewicza.
(żródło i grafika: dnifantastyki.pl)

Dodaj komentarz