Rynek wydawniczy Wydawnictwa

Mocja – nowy imprint wydawnictwa Natuli

W lipcu 2023 wydawnictwo Natuli ogłosiło powstanie nowego imprintu Mocja. Czytelnicy znajdą w nim książki rozwojowe, ale też polityczne i związane z wyzwaniami współczesnego świata.

Mocja powstała, ponieważ zacząłem dostrzegać dysproporcje pomiędzy tym, jak pracują nad rozwojem kobiety, a jak mężczyźni. W branży wydawniczej to, że książki czytają i kupują w większości kobiety, jest powodem, dla którego wydawcy tworzą książki właśnie dla kobiet. Pomyślałem odwrotnie… mężczyźni „nie czytają”, ponieważ brakuje im odpowiednich książek – mówi Michał Dyrda, pomysłodawca i założyciel:.

Intencją Mocji jest wydawać książki rozwojowe, ułatwiające budowanie kompetencji lepszego, bardziej zrównoważonego życia, które będą czytali również mężczyźni. Zaglądamy zatem w obszar emocji, relacji z samym sobą, relacji partnerskiej, rozumienia męskości, patriarchatu i feminizmu. Zaglądamy w przestrzeń pracy, rodziny, zdrowia psychicznego i dobrostanu. Wszystko to wydamy w prosty, jasny i skupiony na czytelniku sposób.

Pierwszy tytuł, jaki ukazał się pod szyldem Mocji to Radykalna szczerość, która zyskała miano kontrowersyjnej, wręcz obrazoburczej w Stanach Zjednoczonych. Jej autor, dr Brad Blanton, znany z niewyparzonego języka cham, bez ogródek pali ogniem wszelkie przejawy kłamstwa i nieszczerości, którymi się karmimy. Niech was jednak nie zmyli forma – to książka głęboko terapeutyczna i humanistyczna. Daje nadzieję, że jest możliwe prawdziwe i trwałe porozumienie między ludźmi. Radykalna szczerość to najodważniejsza premiera, po jaką możecie sięgnąć. Dostępna także w wersji elektronicznej na Virtualo i Legimi.


Michał Dyrda – wydawca nowego projektu wydawniczego Mocja, współtwórca wydawnictwa Natuli oraz Fundacji 3Panów, zajmującej się prewencją zdrowia psychicznego mężczyzn.


(info Natuli)

Dodaj komentarz