Konkursy Najlepsze książki/plebiscyty

31. Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej

Został ostatni tydzień na zgłoszenie publikacji do udziału w 31. edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej.


31. edycja Przeglądu organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Koordynatorem Przeglądu jest Centralna Biblioteka PTTK w Warszawie, która realizuje go w porozumieniu z Komisją Krajoznawczą Zarządu Głównego PTTK, Wielkopolskim Klubem Publicystów oraz Oddziałem PTTK „Mazowsze”. Do współorganizacji imprezy zaproszono również Mazowieckie Forum Oddziałów.

Przegląd przewiduje ogólnopolski konkurs na książkę krajoznawczą i turystyczną w sześciu określonych regulaminem kategoriach oraz promocję publikacji nadesłanych do udziału w konkursie. Konkurs jest rozstrzygany przez jury, które ocenia walory merytoryczne i poziom edytorski nadesłanych publikacji, wydanych na terenie kraju w latach 2022–2023.

Przegląd pozwoli na wyłonienie najbardziej wartościowych dla branży turystycznej publikacji na rynku księgarskim oraz spopularyzuje wydawnictwa promujące turystykę i krajoznawstwo w Polsce.

Książki, zgłaszane do udziału w Przeglądzie należy przysyłać na adres Centralnej Biblioteki PTTK, ul. Senatorska 11, 00-075 Warszawa do 30 września 2023 roku.

Więcej w regulaminie

Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników Przeglądu planowane jest w październiku 2023 r., zaś gala finałowa Przeglądu odbędzie się w Warszawie pod koniec listopada 2023 roku. Dodatkowo organizatorzy przewidują głosowanie on-line na najciekawszą zdaniem internautów publikację zgłoszoną do udziału w 31. Przeglądzie, głosowanie trwać będzie w terminie 10-20 października 2023 roku.

Do objęcia patronatem imprezy zaproszone zostały instytucje związane z turystyką oraz wydawaniem książek w Polsce, m.in.: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezes Zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Patronaty medialne: wortal Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, „Poznaj Swój Kraj”, Portal rynku wydawniczego Wydawca.com.pl, „TTG Dziennik Turystyczny”.
(info PTTK)

Dodaj komentarz