EMPIK Targi Targi w Polsce

8. edycja Targów Książki Empiku

Długo wyczekiwane premiery, tysiące książek z autografami, inspirujące wywiady online z polskimi i zagranicznymi autorami, mobilna gra miejska oraz wyjątkowe spotkania na żywo z najpopularniejszymi twórczyniami literatury Young Adult – na te i inne atrakcje mogą liczyć czytelnicy w ramach Targów Książki Empiku. Jesienna edycja potrwa od 11 do 24 października.


Premiery i nowości oraz spotkania z autorami

Remigiusz Mróz, Wojciech Chmielarz, Radek Rak, Janusz L. Wiśniewski czy Ken Follett – między innymi ci autorzy przyjęli zaproszenie do udziału w 8. edycji Targów Książki Empiku. Codziennie przez dwa tygodnie, począwszy od 11 października czytelnicy będą mieli okazję wziąć udział w kilkudziesięciu spotkaniach z polskimi i zagranicznymi autorami najgorętszych nowości literackich.

Rozmowy odbędą się online na trzech „scenach”. Na Scenie Głównej pojawią się najpopularniejsi polscy i zagraniczni autorzy literatury gatunkowej, którzy opowiedzą o swoich najnowszych książkach, m.in. Remigiusz Mróz (Światła w popiołach), Wojciech Chmielarz (Zwykła przyzwoitość), Janusz L. Wiśniewski (Stany splątane). Nie zabraknie także spotkań z autorami zagranicznymi. Swój udział w targach potwierdził Ken Follett, który opowie o Zbroi światła – ukoronowaniu najpopularniejszego cyklu swoich powieści rozpoczętego przez kultowe już Filary Ziemi, a także E.L. James, autorka trylogii Pięćdziesiąt twarzy Greya, która powraca z porywającą i pełną namiętności powieścią Missus.

Scena Apostrof jest dedykowana twórcom literatury pięknej, reportażu i książek z zakresu rozwoju osobistego. Czytelnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniu online m.in. z dr Asią Podgórską, autorką książki Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie, Miłką Raulin, autorką książki 600 kilometrów lodową pustynią, która opowie o swojej wyprawie po Grenlandii, czy z Wojciechem Jagielskim, który opowie o swojej premierowej książce Wojna. Antologia reportażu wojennego.

Trzecia scena poświęcona będzie wciąż zyskującej na popularności literaturze Young Adult. Fani tego gatunku będą mogli posłuchać rozmów z Aleksandrą Negrońską, Weroniką Ancerowicz, Agatą Polte, Melką Kowal (Soymel) czy Agatą Gładysz.

Warto uważnie śledzić transmisje, bo podczas spotkań będzie można kupić online premierowe książki z autografami autorów. Wszystkie rozmowy będą tłumaczone na PJM i transmitowane na Facebooku i YouTube Empiku, a spotkania sceny Young Adult dodatkowo na Instagramie.

Pełny program spotkań autorskich.

Wydarzenia specjalne

Wśród targowych premier uwagę zwracają również: Za wszelką cenę Harlana Cobena, 5 składników po śródziemnomorsku. Łatwe niezwykłe dania Jamiego Olivera, Harry Potter. Magiczny Almanach J.K. Rowling, Dystopia Vincenta V. Severskiego czy kolejne książki z bestsellerowej serii Kicia Kocia Anity Głowińskiej.

Empik przygotował na tę edycję Targów Książki także wydarzenia w przestrzeni miejskiej. Jednym z nich będzie mobilna gra miejska End of love z udziałem najpopularniejszych twórczyń literatury Young Adult – Aleksandry Negrońskiej, Agaty Polte i Weroniki Ancerowicz. Na uczestników czekać będą misje inspirowane premierowymi książkami: UniqueBad Move Smak gorzkiej czekolady. Mobilna gra terenowa odbędzie się 14 października w Warszawie. Gracze będą się przemieszczać po wyznaczonej trasie, na nowo odkrywać historię utraconej miłości i zmierzą się z wieloma zadaniami, które przybliżą ich do rozwikłania głównej łamigłówki. Co ważne, po drodze pojawi się szansa na spotkanie jednej z trzech autorek. Wydarzenie jest biletowane, a ostatnie wejściówki dostępne są na stronie Going. Do wygrania będą karty prezentowe Empiku oraz udział w kameralnym spotkaniu z autorkami.

Ale to nie koniec atrakcji dla fanów literatury YA. Podczas targów Aleksandra Negrońska i Weronika Ancerowicz ruszą w trasę po Polsce i pojawią się w Łodzi (23 października, Manufaktura), Krakowie (24 października, Galeria Kazimierz) i Rzeszowie (25 października, Millenium Hall). To będzie niepowtarzalna szansa na spotkanie z ulubionymi pisarkami, zdobycie ich autografów czy zrobienie sobie z nimi wspólnego zdjęcia. Wydarzenia startują w każdej z lokalizacji o godz. 16.00.

Setki targowych okazji w Empiku

Tradycyjnie podczas Targów Książki Empiku będzie można skorzystać z atrakcyjnych ofert. W salonach stacjonarnych druga tańsza książka będzie dostępna z 60% rabatem – promocja obejmuje dwa tysiące tytułów. Z kolei na Empik.com przy zakupie książek o wartości min. 100 zł, czytelnicy otrzymają 10 zł rabatu. Organizatorzy targów przygotowali również specjalne okazje dla fanów książek w formatach cyfrowych. Przy zakupie online dwóch ebooków i audiobooków, drugi będzie dostępny za 0,2 zł.

Oferta targowa

(info Empik)

Dodaj komentarz