EDYCJA 2022/2023 Konkurs EDYCJA

Konkurs EDYCJA 2022/2023 – Muzeum Warszawy uhonorowane

20 listopada wręczyliśmy dyplomy (nagroda i wyróżnienia), na które w naszym Konkursie na Książkę Edytorsko Doskonałą EDYCJA zasłużyło w tym roku Muzeum Warszawy (MW). Z obiektywnych powodów przedstawiciela Muzeum zabrakło podczas jego rozstrzygnięcia, które tradycyjnie odbywa się w trakcie Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Dlatego też , przedstawiciele organizatora i sponsora Nagrody pojawili się w samym Muzeum.

W tym roku Jury Konkursu, na czele którego stoi prof. Lech Majewski, przyznało nagrodę i dwa wyróżnienia Muzeum Warszawy za wydanie trzech książek: Nagroda przypadła za publikację WSTECZ. HISTORIA WARSZAWY DO POCZĄTKU Błażeja Brzostka. Przyznano ją “za koncepcję i opracowanie graficzne książki”. Wyróżnienia MW otrzymało za wydanie, wspólnie z Żydowskim Instytutem Historycznym, książki/albumu ANTOLOGIA SPOJRZEŃ. GETTO WARSZAWSKIE – FOTOGRAFIE i FILMY oraz GRAŻYNA HASE. ZAWSZE w MODZIE. Pierwszą wyróżniono “za świetne opracowanie trudnego materiału dokumentacyjnego”, drugą” za niezwykle barwne opracowanie historii w niebarwnych czasach”.

Na ręce Pani dyrektor Muzeum Warszawy dr Karoliny Ziembińskiej-Lewandowskiej red. naczelny magazynu “Wydawca” Andrzej Palacz oraz Michał Buethner Zawadzki (Business Development Manager Arctic Paper Polska) wręczyli honorowe dyplomy Nagrody i wyróżnień oraz certyfikat na odbiór palety dowolnego papieru marki Munken – nagrody w Konkursie EDYCJA.
W uroczystości wzięła udział kierowniczka wydawnictwa MW Aleksandra Kędziorek.

Od lewej: dyrektor Muzeum Warszawy dr Karolina Ziębińska-Lewandowska, Business Development Manager Arctic Paper Polska Michał Buethner-Zawadzki, kierowniczka wydawnictwa MW Aleksandra Kędziorek

Należy liczyć, że przyznana przez Arctic Paper Polska nagroda wesprze MW w realizacji programu wydawniczego. W planie trzy ambitne pozycje, w tym album zdjęć powstańczych fotografii Sylwestra “Kris” Brauna (wszyscy znają zdjęcie Prudentialu zrujnowanego wybuchem dwutonowego pocisku z moździerza) oraz zbiór piosenek o Warszawie. Ta druga książka ma nawiązywać do wydanej przez MW  trzy lata temu dwutomowej pozycji Rzeczy dzieją się w Warszawie. Nowe legendy miejskie.

Muzeum Warszawy gratulujemy ciekawie wydawanych i interesujących pozycji – to świetna promocja samego wydawnictwa, jak też jego zbiorów, a Arctic Paper Polska dziękujemy za przyznawane od lat nagrody w naszym konkursie.

(Andrzej Palacz)

 

Dodaj komentarz