Konkursy Najlepsze książki/plebiscyty

Znamy laureatkę Nagrody Literackiej Miasta Radomia

23 listopada odbyła się gala wręczenia Nagrody Literackiej Miasta Radomia. W kategorii „książka literacka” zwyciężyła Olga Górska, autorka powieści Nie wszyscy pójdziemy do raju. W kategorii „książka naukowa/popularnonaukowa” laureatem został Piotr Sadzik, autor książki Regiony pojedynczych herezji. To już ósma edycja Nagrody Literackiej Radomia.

Nagroda Literacka Miasta Radomia przyznawana jest co dwa lata książkom związanym z miastem lub regionem radomskim poprzez tematykę lub osobę autora. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach – „książka literacka” i „książka naukowa/popularnonaukowa. Nagroda literacka Radomia została przyznana już po raz ósmy. Laureat w każdej z kategorii otrzymuje nagrodę finansową o wysokości 10 tys. zł.

Do tegorocznej nagrody nominowano następujące pozycje:

W kategorii „książka literacka”:

  • „Nigdzie” Małgorzata Boryczka (wyd. Nisza)
  • „Nie wszyscy pójdziemy do raju” Olga Górska (wyd. Drzazgi)
  • „Nieuzasadnione poczucie szczęścia” Tomasz Tyczyński (wyd. Nisza)

W kategorii „książka naukowa/popularnonaukowa”:

  • „Regiony pojedynczych herezji” Piotr Sadzik (wyd. Austeria)
  • „Powidoki codzienności” Roch Sulima (wyd. Iskry)
  • „Zlikwidowane, przekształcone, rozproszone. Nieistniejące biblioteki Radomia z lat 1839-2015” Marta Wiktoria Trojanowska (wyd. Radomskie Towarzystwo Naukowe)

W tym roku jury obradowało w składzie: prof. dr hab. Arkadiusz Bagłajewski (przewodniczący), dr Adam Duszyk, dr hab. prof. nadzw. Ewa Kołodziejczyk, Agnieszka Jelonek, Michał Nogaś.

Organizatorem Nagrody jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu.

Gala wręczenia nagród odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Wydarzenie uświetnił koncert zespołu Bastarda Trio. Nagrody laureatom wręczył Radosław Witkowski – Prezydent Miasta Radomia.

Laureatami poprzedniej edycji Nagrody Literackiej Miasta Radomia byli Agnieszka Jelonek i Michał Nogaś.

(źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu)

Dodaj komentarz