Różne

“Czytanie ma tylko dobre strony”. Świąteczna historia moli książkowych

W najnowszej odsłonie kampanii społecznej Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 pod hasłem Czytanie ma tylko dobre strony Narodowe Centrum Kultury wraca do świata moli książkowych. W dwóch świątecznych odcinkach animowanego miniserialu bohaterowie, którym głosów ponownie użyczyli znani artyści, twórcy internetowi i sportowcy, będą rozwiązywać zagadkę znikających książek. Premiera odcinków 6 grudnia. Działania promocyjne, obejmujące internet, kina, telewizję oraz przestrzeń publiczną potrwają do końca 2023 roku.


Głosu molom książkowym użyczyli: Małgorzata Kożuchowska, Natalia Kukulska, Ewa Szykulska, Cezary Żak, Piotr Cyrwus i Jacek “Zio” Chełchowski. Głosów i wizerunków użyczyli: Reni Jusis, Karol Kłos, Kamil Semeniuk i Agnieszka “Agu” Szysiak.

Animacja zwraca uwagę na rolę, jaką czytanie pełni w życiu człowieka. Miniserial staje się jednocześnie pretekstem do przypomnienia, że książki są dobrymi towarzyszami naszej codzienności, a czytanie – wartością samą w sobie, nawet jeśli poświęcamy mu niewiele czasu. Na rozpoczęcie przygody z książką i odkrywanie literatury oraz ponowne spotkania czytelnicze nigdy nie jest za późno. Serial jest adresowany zarówno młodszych odbiorców, jak i dorosłych oraz seniorów.

Zobacz odcinki

(info NCK)

Dodaj komentarz