Różne Rynek wydawniczy

Wielki Test o czytaniu – nie tylko od święta

6 grudnia, o godz. 21:00 TVP 1 odbędzie się Wielki Test o czytaniu – nie tylko od święta, organizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Wybór tej daty nie jest przypadkowy, ponieważ książki stanowią jedne z najczęstszych prezentów w okresie świątecznym. Podczas programu będzie można dowiedzieć na podstawie jakich książek powstają hity kinowe oraz jakie atrakcje kryją się w bibliotekach XXI wieku. Udział w teście wezmą znani artyści, dziennikarze i sportowcy. Program poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.


Wielu ludzi z radością powraca do swoich ulubionych książek, nawet po latach. Podobnie, istnieje grono osób, które z przyjemnością sięgają po dzieła swoich ulubionych autorów, traktując ich czytanie jako źródło relaksu. W trakcie przeprowadzania testu dowiemy się m.in. na czym polega fenomen czytelnictwa, a także – jakie książki cieszą się obecnie największym zainteresowaniem wśród czytelników w Polsce.

Między rundami pytań w programie znajdą się również opowieści m.in. o największych księgozbiorach, wyjątkowych dziełach literatury i ich kolekcjonerach. Dowiemy się także, jak czytanie wpływa na mózg człowieka i cały jego organizm.

Widzowie również będą mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując test na stronie internetowej TVP oraz przy użyciu specjalnej aplikacji „Wielki Test TVP”.

(info NCK)

Dodaj komentarz