Konkursy Konkursy literackie Różne

XII edycja konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora – rozstrzygnięcie

Uroczystą Galą zakończyły się 6. Sądeckie Targi Książki (26-82.2024). Podczas niej poznaliśmy laureatów Nagrody im. ks. prof. Bolesława Kumora za 2023 rok.

Z wielką przyjemnością informujemy, że Nagrodę Literacką im. ks. prof. B. Kumora w kategorii „Książka o Sądecczyźnie 2023”otrzymała publikacja: Dziwne jest serce kobiece…T. 3. Wspomnienia z Ząbkowic i Krakowa (SW Czytelnik) ostatnia część rodzinnej sagi autorstwa Zofii z Odrowąż-Pieniążków Skąpskiej, którą spisał i wydał jej wnuk, nasz kolega, Rafał Skąpski – gratulujemy.
Warto dodać, że kwotą Nagrody (5 tys. zł) laureat podzielił się z WOŚP.

W kategorii „Sądecki Autor 2023” nagrodę otrzymał Leszek Migrała, historyk, badacz dziejów Nowego Sącza i ziemi sądeckiej redaktor naczelny „Almanachu Sądeckiego”.

Swoje nagrody przyznali również czytelnicy wspierającego Konkurs pisma i portalu „Sądeczanin”. W kategorii „Sądecki Autor” nagroda powędrowała do rąk młodego pisarza i byłego piłkarza Sandecji Pawła Leśniaka, a w kategorii „Książka o Sądecczyźnie” czytelnicy wybrali Monografię wsi Mystków 1324-1918, autorstwa dra Łukasza Połomskiego.

Galę wręczenia nagród uświetnił występ Galę wręczenia Nagród uświetnił wspaniały występ Regionalnego Zespołu Pieśni Tańca „Sądeczanie”


Organizatorem konkursu jest Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” wraz z Fundacją Sądecką, a to literackie przedsięwzięcie wspierane jest przez portal i miesięcznik „Sądeczanin”.

Konkurs o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora na „Książkę o Sądecczyźnie” i „Sądeckiego Autora” został ogłoszony w 2012 roku a pierwszych laureatów poznaliśmy rok później. Konkurs ma na celu popularyzację książek o Sądecczyźnie i uhonorowanie sądeckich ludzi pióra. Jego pomysłodawczynią jest Mariola Berdychowska, która jest zarazem przewodnicząca konkursowej kapituły.

(źródło „Sądeczanin”)

Dodaj komentarz