Konkursy Różne

Ruszyły zgłoszenia do plebiscytu „Najlepsza biblioteka w Polsce”!

19 lutego 2024 redakcja serwisu Granice.pl rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do plebiscytu „Najlepsza biblioteka w Polsce”. Biblioteki, które otrzymają najwięcej głosów czytelników, wygrywają pakiety pełne książek.


W poniedziałek wystartowała debiutancka odsłona plebiscytu czytelników serwisu Granice.pl na „Najlepszą bibliotekę w Polsce”. To, jak wskazują organizatorzy akcji, sposób na uhonorowanie bibliotek, stanowiących bijące serca literatury w wielu miejscowościach w Polsce.

Jak zgłosić bibliotekę do plebiscytu?
– Biblioteki nierzadko aktywnie przyczyniają się do rozwoju kultury literackiej w swojej okolicy: organizują spotkania autorskie, kluby czytelnicze czy aktywności dla najmłodszych – wylicza Sławomir Krempa, redaktor naczelny serwisu Granice.pl. – Poprzez naszą inicjatywę oddajemy głos czytelnikom, którzy mogą wyróżnić swoje ulubione biblioteki – dodaje.

Zasady konkursu są proste: zgłoszone do akcji biblioteki, które zbiorą największą liczbę głosów ze strony czytelników, mają szansę na otrzymanie atrakcyjnych nagród książkowych. Bibliotekarze, którzy chcieliby, by biblioteka, w której pracują, wzięła udział w plebiscycie, powinni przesłać dostępny na stronie formularz zgłoszeniowy na adres biblioteki@granice.pl.

Co istotne, udział w konkursie jest zupełnie bezpłatny, głosowanie również. W plebiscycie udział wziąć mogą biblioteki każdego typu – miejskie, gminne, szkolne czy pedagogiczne. Szczegóły akcji określone zostały w regulaminie.

Najlepsza biblioteka w Polsce – plebiscyt serwisu Granice.pl
Głosowanie na biblioteki rozpocznie się 26.02 na stronie organizatora. Z tej strony pobrać można także materiały dla bibliotekarzy – np. plakaty czy bannery. Warto poinformować o udziale w akcji swoich czytelników – ich aktywny udział w głosowaniu z pewnością zwiększy szanse na wygraną biblioteki! Bibliotekarze oraz czytelnicy mogą również przesyłać na adres organizatorów prezentacje najciekawszych akcji podejmowanych w bibliotekach – tak, by plebiscyt stał się również forum wymiany doświadczeń i źródłem inspiracji.


Granice.pl to polski serwis poświęcony literaturze i kulturze, który od ponad 25 lat wspiera czytelnictwo w sieci. Na łamach serwisu tworzonego przez redakcję oraz aktywnych internautów tysiące czytelników codziennie odnajdują recenzje, wywiady, felietony i wiadomości poruszające tematy związane z literaturą, filmem, serialem i popkulturą. Od ponad 15 lat co kwartał redaktorzy i Internauci wyłaniają najciekawsze premiery wydawnicze kolejnych miesięcy w ramach plebiscytów „Najlepsza książka na wiosnę”, „Najlepsza książka na lato”, „Najlepsza książka na jesień” oraz „Najlepsza książka na zimę”, a w styczniu wskazują pośród nich najlepsze „Książki Roku”.

(info granice.pl)

Dodaj komentarz