Rynek wydawniczy

 Åsa Lind w Polsce

Wydawnictwo Zakamarki informuje, że Åsa Lind, autorka książek o Ellice, Karusi i Piaskowym Wilku, odwiedzi Polskę! Wydawnictwo zaprasza na spotkania: 6 marca w Warszawie, 7 marca we Wrocławiu, 8 i 9 marca w Poznaniu!

Program wizyty  TUTAJ.

Åsa Lind urodziła się w 1958 roku jako najmłodsza z czterech sióstr i dorastała we wsi Karbäcken w północnej Szwecji. Kuchenny stół w domu rodzinnym był centrum jej świata. Prawdopodobnie właśnie tam, otoczona opowieściami bliskich i historiami płynącymi z radia, stała się pisarką, na długo zanim nauczyła się pisać.
Nie wyobraża sobie życia bez czytania i pisania.

W swoich książkach stara się uchwycić rzeczy na pozór nieuchwytne, eksperymentuje z językiem, próbuje odkrywać go na nowo. Bo co właściwie można wyrazić w słowach? Jak „napisać” kolor? Jak „opowiedzieć” zapach? Czy w książce można zmieścić kosmos? Åsa Lind chce pisać książki, które nie kłamią i do których chce się powracać. Bo dobra książka to taka, którą czyta się wielokrotnie, a najlepiej na głos.

Åsa Lind jest członkinią Szwedzkiej Akademii Literatury Dziecięcej. Żywo angażuje się w propagowanie dobrej literatury dla dzieci i młodzieży oraz prowadzi spotkania i wykłady, w których opowiada o tym, ile wymiernych korzyści płynie z czytania książek.

______________________________________________________

(info: Zakamarki)

Dodaj komentarz