Festiwale literackie Targi Targi w Polsce

Katowice Y&NA Festival i Targi Książki Nie Tylko Młodzieżowej

W dniach 23-24 marca 2024 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się festiwal literatury young & new adult: Katowice Y&NA Festival i Targi Książki Nie Tylko Młodzieżowej.


Katowice Y&NA Festival zaplanowany jest jako cykliczny festiwal kulturalny skierowany do fanów literatury young & new adult, a także do młodych odbiorców sięgających po książki sporadycznie. Jest on odpowiedzią na potrzeby fanek i fanów gatunków – wspaniałą okazją do spotkań z uwielbianymi pisarkami i pisarzami w jednym miejscu i czasie. Formuła Katowice Y&NA Festiwal zakłada organizację bezpośrednich spotkań autorek i autorów z publicznością, także sesji autografów oraz możliwość zakupu książek i akcesoriów, np. gier.

Wśród wystawców znajdą się m. in.: beYA, Dom Wydawniczy Rebis, Dom Wydawniczy Znak, Grupa Wydawnicza Foksal, Katarzyna Wycisk Wydawnictwo KDW, krainaksiazek.pl, Luna, Miasto Katowice, Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach, Młody Book, Must Read, No Bell Wydawnictwo, Planeta Czytelnika, Radio Katowice, Uroboros, W.A.B., Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Debit, Wydawnictwo Endorfina, Wydawnictwo Excalibur, Wydawnictwo Jaguar, Wydawnictwo Kameleon, Wydawnictwo Kobiece, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo Mova, Wydawnictwo Niezwykłe, Wydawnictwo Vectra, Wydawnictwo Young, Wydawnictwo z Górnej Półki.

W przestrzeni targowej swoje stoiska mieć będą również antykwariaty: Antykwariat Grochowski, Antykwariat na Tamce, Antykwariaty Książka dla Każdego oraz Strefa Komiksu, w tym: Bestcomics, timof comics czy yatta.pl.
Lista wystawców
Strefa autografów

Na Scenie Głównej odbędą się spotkania autorskie oraz cykl spotkań popularyzujących naukę w ramach programu „Spotkania z Nauką”. W programie znajdą się między innymi: spotkanie z Agatą Suchocką i premiera jej nowej książki „Świetliki” (Planeta Czytelnika), spotkanie z Katarzyną Wycisk na temat literatury young & new adult (Wydawnictwo KDW), Ariel Kałuża i warsztaty komiksowe (Miejska Biblioteka Publiczna), spotkanie z Agnieszką Kulbat (Miejska Biblioteka Publiczna), spotkanie z Marcinem Kruszewskim wokół jego książki „Prawo Marcina. Znaj swoje prawa w szkole” oraz cykl spotkań popularnonaukowych zorganizowanych we współpracy z Polskim Radiem Katowice, a wśród nich: „Kosmos w świecie science- fiction”, „Śląscy szpiedzy jak James Bond”, „Książka od drugiej strony”, „Fale na fali”, rozmowa o prawach ucznia z dr Mikołajem Marcelą czy rozmowa o miłości w realnym świecie, ale także w literaturze young adult z prof. Anną Malinowską z Uniwersytetu Śląskiego.

Spotkania te będą nagrywane i publikowane na kanałach społecznościowych Targów Książki Katowice: Facebook, Instagram i kanał YouTube.
Program spotkań na scenie

Na Katowice Y&NA Festival i Targi Książki Nie Tylko Młodzieżowej obowiązywać będą bilety wstępu.

Katowice Y&NA Festival i Targi Książki Nie Tylko Młodzieżowej
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
Plac Sławika i Antalla 1
Godziny otwarcia:
sobota, 23 marca – 10:00-19:00
niedziela, 24marca – 10:00-17:00

(info FHiK)

Dodaj komentarz