Promocje książek Różne Rynek wydawniczy

Autorski Live z Łukaszem Malinowskim

Gościem Miłki Skalskiej będzie Łukasz Malinowski, autor powieści Rogata dusza, wydanej nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska.

Rogata dusza to kryminał historyczny zrealizowany z imponującym zrozumieniem tła historycznego, z postaciami jakby wyjętymi prosto ze średniowiecznych kronik.

24 lutego 1243 roku, Polskę ogarnia gorączka pierwszego w historii turnieju rycerskiego. Na wezwanie księcia Bolesława Rogatki, do Lwówka Śląskiego zjeżdżają odważni wojownicy z najdalszych zakątków królestwa, gotowi rywalizować w trzydniowym spektaklu pełnym emocji.

Ale za kulisami triumfalnego wydarzenia, zamek skrywa mroczny sekret. W jego zakamarkach zostają odkryte zwłoki zamożnego dworzanina, a wieści o tej tragedii szybko rozchodzą się po mieście. Strach wypełnia serca mieszkańców, gdy na ulicach zaczynają krążyć opowieści o Diable, który nocą poluje na grzeszników, nadziewając ich na swoje ostre rogi…

Ta historia jest przepełniona emocjami – od ekscytacji i napięcia towarzyszących turniejowi, przez strach i niepokój wywołany tajemniczą śmiercią, aż po dreszczyk grozy, jaki przynosi plotka o demonie grasującym po mieście. Każde zdanie jest nasycone emocjami, które z każdym kolejnym słowem stają się coraz bardziej namacalne.

Łukasz Malinowski (ur.  1983 r.) – historyk, nauczyciel akademicki, muzealnik i pisarz (potrzebne podkreślić) tworzący rozmaite narracje o przeszłości. Doktor nauk humanistycznych z zakresu historii (UJ), dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Twórca docenianego przez krytyków i czytelników cyklu „Skald” (Karmiciel kruków, Kowal słów, Wężowy język, Pasterz pieśni), który opowiada o wikińskim pieśniarzu przemierzającym Europę z połowy X wieku. Autor monografii Berserkir i ulfhednar w historii, mitach i legendach i Heros i łotr. Pogański wojownik w średniowiecznej literaturze Islandii. Publikował w „Nowej Fantastyce”, „Wiedzy i Życiu”, „Focusie Historii”, „Mówią wieki”, „w Sieci Historii” i na portalu Wirtualna Polska. W 2019 roku ukazała się jego powieść historyczna Piastowskie wahadło, a rok później serial audio Słomiany świat, osadzony w realiach fantastycznej słowiańszczyzny.

17 kwietnia, środa, godz. 20.00

facebook/Autorzy Książek w Obiektywie


Agencja promocji autorów „AUTORZY KSIĄŻEK W OBIEKTYWIE” – powstała z pasji do książek i fotografii. Pomaga pisarzom, poetom wypromować swój wizerunek poprzez piękne fotografie, krótkie filmy reklamowe, wywiady, spotkania autorskie czy recenzje książek. Pomaga początkującym autorom zdobyć umiejętności pisarskie i zbudować markę osobistą. W ofercie są kursy pisarskie, sesje wizerunkowe, reportaże fotograficzne i filmowe, wywiady… Zajmuje się także promocją autorów oraz ich dzieł literackich w mediach społecznościowych. Tworzy strony i blogi internetowe.

(info Autorzy Książek w Obiektywie)

Dodaj komentarz