Hurt/księgarstwo Różne Różne Rynek wydawniczy

Księgarnia TaniaKsiazka.pl kolejny raz wspiera Białostockie Śledzie Książkowe

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek (8.05) księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl przekazała książki do Białostockich Śledzi Książkowych. To kolejna inicjatywa księgarni wspierająca czytelnictwo.


Białostockie Śledzie Książkowe to wyjątkowy projekt promujący czytelnictwo w stolicy województwa podlaskiego. Ich nazwa nawiązuje do białostockiej gwary tzw. “śledzikowania”. Dwa regały w kształcie śledzi stoją przy autobusowym centrum przesiadkowym od października 2017 roku.

Tym razem białostocka księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl przekazała 200 pełnowartościowych nowych książek, po 100 do każdego z regałów.

Nam, jako księgarni TaniaKsiazka.pl, bardzo zależy na wzroście czytelnictwa wśród Polaków, dlatego co roku wspieramy Białostockie Śledzie Książkowe. Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek przygotowaliśmy książki dla różnych czytelników. Białostoczanie znajdą tu literaturę piękną, popularne kryminały i romanse, literaturę obyczajową, trochę książek historycznych. Przygotowaliśmy też sporą pulę poradników, które poruszają tematy zdrowia, również psychicznego, życia rodzinnego, a także zdrowego stylu życia. W każdej książce znajduje się wiosenna zakładka księgarni TaniaKsiazka.pl – powiedziała Monika Kalicka – PR Specialist księgarni TaniaKsiazka.pl.

Współpracę z księgarnią internetową TaniaKsiazka.pl docenia zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Bardzo się cieszymy z tego prezentu, bo białostoczanie chętnie korzystają z książek, udostępnianych dzięki tym regałom, obecnym w przestrzeni Białegostoku od prawie siedmiu lat. W ten sposób staramy się upowszechniać i promować czytelnictwo wśród naszych mieszkańców – powiedział Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku.

Regałami opiekują się pracownicy Urzędu Miejskiego, dbając o ich stan oraz regularnie uzupełniając książki. Publikacje są odpowiednio oznaczone – opieczętowane informacją, że nie podlegają sprzedaży.

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, obchodzony jest od 1985 roku. Zainicjowało go Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ten dzień stanowi symboliczny początek Tygodnia Bibliotek, podczas którego organizowane są wydarzenia promujące czytelnictwo.


TaniaKsiazka.pl to istniejąca od 2006 roku, jedna z najbardziej rozpoznawalnych księgarni online w Polsce. Jej misją jest poszerzanie grona polskich czytelników i dbałość o wysoki poziom obsługi konsumentów. W asortymencie sklepu znajduje się ponad 400 tys. produktów – książek, gier, zabawek, produktów elektronicznych i artykułów papierniczych. TaniaKsiazka.pl od lat zdobywa branżowe nagrody – m.in. stale zajmuje najwyższe lokaty w rankingach Ceneo i Opineo. Jest też najbardziej lubiana marką e-commerce wśród Polaków, co w 2021 i 2022 r. potwierdził raport spółki SentiOne.

(info: Tania Książka, na zdjęciu Monika Kalicka i Rafał Rudnicki)

Dodaj komentarz