Promocje książek Różne Rynek wydawniczy Spotkania literackie

Autorski Live z Agnieszką Lis

Miłka Skalska będzie gościć Agnieszkę Lis autorkę powieści Bratowa prezydenta wydanej nakładem Skarpy Warszawskiej.

Tematem rozmowy będzie powieść Bratowa prezydenta i jej główny bohater, ale czy tylko Stefan Starzyński?

Bratowa prezydenta to niezwykła, poruszająca, ubarwiona opowieść o nieprawdopodobnej Obronie Warszawy we wrześniu 1939 roku… Halina Starzyńska – bliska krewna prezydenta – przedstawia emocje, które towarzyszyły jej w tamtych dniach: strach, niedowierzanie, bunt, wiara, aż po rezygnację i apatię. Ta kobieca optyka jest jak fotograficzny mozaika codziennego heroizmu. Na tle miasta, które umiera z głodu i pragnienia, podczas trzytygodniowej obrony Warszawy, wyłania się postać, która na zawsze zapisana jest w historii i pamięci. Stefan Starzyński w narracji swojej bratowej staje się postacią wielowymiarową. Postacią, która ma swoje wady i zalety, ale jednocześnie jest honorowa i nieustraszona. Halina Starzyńska, za pomocą pióra Agnieszki Lis, ukazuje jego subiektywną biografię. I stawia pytanie, które do dziś brzmi aktualnie: Czy warto być bohaterem?.

Agnieszka Lis – jedna z najpopularniejszych autorek literatury obyczajowej. Jest nie tylko wytrawną pisarką, ale również pianistką i dziennikarką. Jej powieści, które zyskały szerokie grono czytelników, opisują życiowe perypetie, takie jak ból, rozstanie, trudne relacje, samotność, choroba czy marzenia. Twórczość Lis odznacza się niezwykłą empatią i zrozumieniem dla kobiecej duszy. Autorka pokazuje, że nawet z najtrudniejszej sytuacji zawsze jest jakieś wyjście. Nie kreuje jednak idealnej rzeczywistości, w której wszyscy są szczęśliwi i nie mają problemów. Wręcz przeciwnie, stawia przed swoimi bohaterami wyzwania, które mogą wydawać się nie do pokonania. Co więcej, każda z jej książek jest unikalna, nie tylko pod względem tematyki, ale także stylu, nastroju i formy narracji. To dowodzi, że Agnieszka Lis jest bardzo wszechstronną pisarką, dysponującą bogatym arsenałem literackich środków wyrazu. Nie bez powodu jest zaliczana do grona najbardziej interesujących autorek literatury obyczajowej. Agnieszka Lis jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz Stowarzyszenia Autorów i Wydawców Copyright Polska. W 2021 roku została uhonorowana odznaką MKDNiS „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

30 lipca, wtorek, godz. 19.00

AUTORZY KSIĄŻEK W OBIEKTYWIE


Agencja promocji autorów „AUTORZY KSIĄŻEK W OBIEKTYWIE” – powstała z pasji do książek i fotografii. Pomaga pisarzom, poetom wypromować swój wizerunek poprzez piękne fotografie, krótkie filmy reklamowe, wywiady, spotkania autorskie czy recenzje książek. Pomaga początkującym autorom zdobyć umiejętności pisarskie i zbudować markę osobistą. W ofercie są kursy pisarskie, sesje wizerunkowe, reportaże fotograficzne i filmowe, wywiady… Zajmuje się także promocją autorów oraz ich dzieł literackich w mediach społecznościowych. Tworzy strony i blogi internetowe.

(info Autorzy Książek w Obiektywie)

Dodaj komentarz