Różne Rynek wydawniczy

Kanał Fantastyczny na wakacje

Kanał Fantastyczny działa na platformie YouTube od 5 miesięcy i opublikowało już ponad 60 filmów.

Od lipca współpracę z Kanałem Fantastycznym zaczną nowi vlogerzy – ikony polskiej branży fantastycznej. Będą opowiadać o współczesnej polskiej literaturze, o grach komputerowych, o tłumaczeniu fantastyki i komiksów.

MICHAŁ CETNAROWSKI – pisarz i publicysta, laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla 2016 (wraz z Łukaszem Orbitowskim) za opowiadanie Wywiad z Borutą. Autor książek m.in. Bestia najgorsza i Gnoza. Redaktor pisma „Nowa Fantastyka”.
Znawca współczesnej polskiej fantastyki, o której będzie opowiadał w KF.

RYSZARD „RYSŁAW” CHOJNOWSKI – tłumacz, dziennikarz, wykładowca. Tłumacz wielu wielkich gier komputerowych, np. „Baldurs Gate”, „Diablo”, „Star Craft”. Jeden z najpopularniejszych w Polsce vlogerów z obszaru gier komputerowych, znany z kanału @Ryslaw.
Dla KF raz w miesiącu będzie nagrywał przegląd nowinek ze świata gier komputerowych.

PIOTR W. CHOLEWA – polski tłumacz literatury anglojęzycznej i komiksów, m.in. serii „Świat Dysku” czy „Garfield”. Działacz fandomu.
W KF będzie opowiadał o pracy tłumacza, swoich spotkaniach z Terrym Pratchettem, historii fandomu w Polsce.

Dodatkowo w czasie wakacji KF pokaże unikalne materiały archiwalne oparte o nagrania video z początku lat 90-tych, w których występują ówcześni wydawcy, pisarze, dziennikarze zajmujący się fantastyką.
Cykl „Wehikuł Czasu” to prawdziwa gratka dla fanów.

KANAŁ FANTASTYCZNY: Od Geeków dla Geeków
KANAŁ FANTASTYCZNY powstał w lutym 2024. To platforma, na której eksperci z branży dzielą się swoją wiedzą, wspomnieniami i doświadczeniem w obszarze fantastyki, ze szczególnym naciskiem na media drukowane – książki i komiksy, planszówki i RPGi oraz gry bitewne i karciane. Młodsi fani poznają klasykę i historię gatunku i zyskują szerszą perspektywę dla najnowszych wydarzeń i publikacji. Starsi miłośnicy – mogą uruchomić sentymentalne wspomnienia i poszerzyć swoją wiedzę.

KF proponuje takie tematy jak: „Jak czytać Fundację Asimova”, „Historia polskich pism RPG”, „Jak zacząć czytać komiksy o Batmanie”, „Gry planszowe w świecie Diuny”, „Polska literatura fantasy”, „Piractwo w grach planszowych” i wiele innych pogłębionych materiałów o historii i teraźniejszości fantastyki.

KANAŁ FANTASTYCZNY: Cykliczne vlogi specjalistów
Twórcami KF są zawodowcy z ogromnym doświadczeniem w branży – jako wydawcy, twórcy, promotorzy książek, komiksów i gier fantastycznych.

TOMASZ KOŁODZIEJCZAK – pisarz, scenarzysta, wydawca, promotor kultury. Laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla, stworzył Klub Świata Komiksu (Egmont) i kierował nim w latach 1999–2023.
IGNACY TRZEWICZEK – projektant gier i wydawca. Właściciel wydawnictwa Portal Games (istnieje o 1999). Stworzone przez niego gry otrzymały ponad 50 nominacji do najważniejszych światowych nagród w branży.
(info Kanał Fantastyczny)

Dodaj komentarz