
W krainie snów, książka autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, znalazła się na Liście Honorowej IBBY International Board on Books for Young People!
Tegoroczna Lista Honorowa obejmuje 191 książek z 59 krajów i w 52 językach. To książki oraz ilustracje uznane za najwybitniejsze osiągnięcia w literaturze dziecięcej w ostatnich dwu latach. W krainie snów zostało nominowane w kategorii WRITING i jest jedyną polską propozycją wyróżnioną w tej dziedzinie.
W krainie snów to historia Matyldy, która wyjeżdża z mamą na wakacyjną wycieczkę do słonecznej Kalifornii. Spełnienie marzeń? Być może, ale… nie Matyldy. Na dodatek okazuje się, że mama ma pewien sekret, który nie powinien wyjść na jaw.
Mądra i szczera powieść, idealna na wakacje!
Autorce serdecznie gratulujemy tego prestiżowego wyróżnienia i bardzo się cieszymy, że książka została doceniona na arenie międzynarodowej.
Książki będą prezentowane podczas ceremonii i wystawy książek z listy honorowej (8 sierpnia 2026, 40. Światowy Kongres IBBY, Ottawa), Targów Książki we Frankfurcie (październik 2026), Targów Książki dla Dzieci w Bolonii (kwiecień 2027).
Wartyo dodać, że kategorii Tlumczenia wyróżnienie otrzymała ukraińska pisarka Bożena Antonyak za przekład książki Imieniny polskiej autorki Joanny Jagiełło. Książka ukazał się nakładem wydawnictwa Urbino.
Zabacz pełny katalog online na ibby.org
(źródło: Fb Wydawnictwa Literackiego, Ibby.org)
Dział, w którym zamieszczane są drobne informacje z rynku wydawniczo-księgarsko-poligraficznego.


