StudioBookBook zaprasza na spotkanie z Remigiuszem Grzelą

Kiedy

28/10/2020    
18:00 - 19:00

Gdzie

Fecebook
Facebook, Fecebook

Event Type

Mapa niedostępna

StudioBookBook zaprasza na spotkanie z Remigiuszem Grzelą
27 października 2020Biuletyn “Wydawcy”Komentarze (0)

#StudioBookBook zaprasza na spotkanie z Remigiuszem Grzelą autorem książki Z kim tak Ci będzie źle jak ze mną wydanej nakładem Wydawnictwa Otwartego. Rozmowę poprowadzi Miłka Skalska.

28. października, środa, godz. 18:00
https://www.facebook.com/bookbook.ksiegarnia

Remigiusz Grzela przedziera się przez nagromadzone i nieznane materiały o ikonicznej parze. Rozbiera Kalinę i Stasia do prawd skrywanych. Portretuje wielowymiarowy korowód barwnych postaci z ich kręgów rodzinnych i towarzyskich. Próbuje dociec na ile wykreowany przez nich związek jest ekscytującą grą pokazową, a w jakim stopniu toksyczny. Ze współczesnej perspektywy przygląda się ich karierom, karkołomnym decyzjom i nie-wyborom. Szuka odpowiedzi na pytania dlaczego nie poznano się na talencie Kaliny i z jakich powodów tak wybitny pisarz jak Dygat nadal przebywa w literackim czyśćcu.

Kristof Zorde o książce:

Remigiusz Grzela sugeruje, że Dygat potrzebował Kaliny, żeby sprawiać wrażenie, że ma uczucia. Nie bardzo natomiast wiadomo, na co Kalinie potrzebny był Dygat. Zapewne imponował jej intelektem, swym adorowaniem zaspokajał jej próżność. Mieli podobne charaktery i życiowe przywary – na przykład oboje nagminnie się spóźniali. W sumie wzajemnie się wzmacniali poprzez zmasowanie sił, inteligencję, przenikliwość i intuicję. Do czego to było potrzebne? Do zbudowania mocnej pozycji w twórczym środowisku i w politycznych realiach PRLu. Często się udawało, ale czasami nie – warto o tym przeczytać w książce Grzeli.

(info BookBook)

Dodaj komentarz