Promocja!

Gagarin

Original price was: 45,00 zł.Current price is: 31,00 zł.

autor: Lew Daniłkin
wydawca: Inicjał
ISBN 978-83-64066-05-4
format B-5, 404 strony, oprawa twarda

Współcześnie i nowocześnie napisana biografia Jurija Gagarina, jednego z największych bohaterów radzieckiej i rosyjskiej historii XX wieku. Próba wyjaśnienie tragicznej śmierci pierwszego kosmonauty.

Przeczytaj fragment książki

Kategorie: ,

Opis

Według sondaży Jurij Gagarin to jeden z największych bohaterów radzieckiej i rosyjskiej historii XX wieku. Tym bardziej zaskakuje, że przez tyle lat nikt nie pokusił się o napisanie szczerej, obiektywnej, prawdziwie współczesnej biografii pierwszego kosmonauty. „Jurij Gagarin” Lwa Daniłkina jest taką próbą „ostatecznej”, na ile to możliwe, wypełniającej wszelkie luki życiorysu „czerwonego Ikara”, najpełniejszej kroniki jego życia – próbą zrozumienia, czym jest mit Gagarina i co oznacza brend „Gagarin”. Rozmowy ze świadkami oraz studia nad rosyjskimi i zagranicznymi źródłami pomogły autorowi w znalezieniu odpowiedzi na najważniejsze pytania. Czy Gagarin jest jedynie efektem sowieckiego designu, czy naprawdę był kimś niezwykłym, człowiekiem o nieprzeciętnych możliwościach? Co tak naprawdę wydarzyło się 12 kwietnia 1961 roku? Jak pierwszy kosmonauta radził sobie z „gagarinomanią” – narzuconym mu statusem najsłynniejszego człowieka planety? Kim był Gagarin: produktem systemu i epoki, czy jej odzwierciedleniem? Czy doszło do jakiegoś konfliktu między nim a politycznym kierownictwem ZSRR? Jaka była prawdziwa przyczyna jego śmierci? Czy sukces Gagarina to tylko fart, efekt świadomego pomysłu na życie, czy też realizacja jakiegoś z góry zaplanowanego działania? Kim byłby Gagarin, ten „pierwszy obywatel Wszechświata”, gdyby nie zginął w marcu 1968 i dożył naszych dni?

Ogromnym atutem książki jest przyjęta przez autora konwencja – przedstawienie tych samych wydarzeń przez różne osoby; opisy oficjalne, które trafiły do gazet i wspomnień, i te podane już później, często przez osoby całkiem przypadkowe.


O
AUTORZE:
Lew Daniłkin (ur. 1974), rosyjski dziennikarz, krytyk literacki, pisarz. Autor pięciu książek, finalista nagród literackich ,,Bolszaja Kniga” i ,,Nacionalnyj Bestseller” (za książkę Czełowiek z jajcom). Laureat nagrody Aleksandra Newskiego za książkę Jurij Gagarin.S
PIS TREŚCI:
Prolog
Wprowadzenie
1.Gagarin i czort
2.Gagarin i Dziki Zachód
3.Gagarin i specjalizacje ogniowe
4.Gagarin i szare żeliwo
5.Gagarin i niewidzialna drabina
6.Gagarin i Laponia
7.Gagarin i fotel Barany’ego
8.Gagarin i ,,Corps de ballet”
9.Gagarin i wielka migracja
10.Gagarin i lustro
11.Gagarin i kolano królowej
12.Gagarin i chińska glicynia
13.Gagarin i jego cień
14.Gagarin i ,,gwiezdne bractwo”
15.Gagarin i obcy lotnik
Epilog
Podstawowe fakty z życia
Wykaz źródeł

Przeczytaj fragment książki

Informacje dodatkowe

Waga 0,78 kg
Wymiary 24,0 × 17,0 × 3,0 cm

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Gagarin”