Drukarnie

BZGraf wciąż w modernizacji

Kolejna maszyna drukująca, tym razem Roland 200, została zainstalowana w Białostockich Zakładach Graficznych.


Uroczystość jej uruchomienia miała miejsce 17 czerwca. Zaproszeni zostali klienci firmy (m.in. z Debitu, Klubu dla Ciebie, Świata Książki, PWN, Nowej Ery) prasa branżowa, przedstawiciele producenta (MAN Roland: Patryk Nun, Jarosław Taranko, Krzysztof Pietrzak) i banku leasingującego zakup (PKO Bankowy Leasing, Odział w Białymstoku – Janusz Konopka). Formalnego uruchomienia maszyny dokonała prezes BZGraf S.A. Antonina Kuchlewska. Nowy Roland (półformat, cztery kolory) to siódma drukująca maszyna arkuszowa w zakładzie. Zastąpiła wysłużoną, przeznaczoną, podobnie jak nowa, głównie do druku okładek i obwolut.
Białostockie Zakłady Graficzne należą do najprężniej rozwijających się drukarń w Polsce, kierowane ,,żelazną” reką pani prezes, która uzyskała to stanowisko już po raz drugi, wciąż unowocześniają swój park maszynowy – w ubiegłym roku np. zakupiony został nowy automat do montowania okładek złożonych (firmy Kolbus), maszyna do krojenia tektury, sztaplerka pracująca w linii do oprawy złożonej.

Po części oficjalnej nastąpiła ,,nieoficjalna” – w Białowieży, gdzie oprócz komarów na gości czekały: wykwintny obiad w restauracji Carska, wspaniała przejażdżka konnymi wozami do Puszczy i ognisko z bigosem. (info a.p.)

Dodaj komentarz