Targi Targi w Polsce

Ruszyły 10. Targi Książki Edukacyjnej

Sala Marmurowa w PKiN stała się w trakcie pierwszego wrześniowego weekendu wielką księgarnią, gdzie można kupić podręczniki i inne książki pomocne w szkole.


„Na 19. Targach Książki Edukacyjnej EDUKACJA XXI są wszystkie znaczące wydawnictwa, które przyjęły nasze zaproszenie” – powiedział w trakcie otwarcia Andrzej Pieniak, dyrektor Targów.

Oficjalnego otwarcia 19. Targów Książki Edukacyjnej EDUKACJA XXI dokonała Anna Radziwiłł, wiceminister edukacji narodowej i sportu, która powiedziała, że „w tych salach jest bogactwo narzędzi, które mają służyć temu, aby młodzi ludzie stawali się mądrzejsi. Życzę – dodała Anna Radziwiłł – aby wszystkie książki edukacyjne nie były źródłem nudnego wysiłku, ale żeby były narzędziem stawania się mądrzejszym”.

„Nasza obecność na Targach jest miarą szacunku dla naszych odbiorców – dla uczniów i nauczycieli” – powiedział Piotr Marciszuk, wiceprezes Polskiej Izby Książki. Dodał też, że „wydawcy cieszą się z różnorodności wyjątkowej oferty, która jest jeszcze jednym wyrazem demokratyzacji w Polsce”.

Targom towarzyszą spotkania autorskie, wystawy, seminaria i dyskusje, a wśród nich: seminarium, organizowane przez „Głos Nauczycielski” – „Szkoła po nowej maturze – wykorzystanie wyników codziennej pracy” z udziałem przedstawicieli CKE, OKE, MENiS i kuratoriów oświaty, a także przygotowana przez Bibliotekę Publiczną im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy prezentacja edukacyjnych projektów Unii Europejskiej realizowanych we współpracy z Austrią i Portugalią, a dotyczącą metod kształcenia międzykulturowego pod nazwą BARFIE oraz nowy projekt wzorowany na rozwiązaniach z krajów zachodnich – Kluby Czytelnicze dla Dorosłych.

Na Targach prezentowane są również dwie wystawy: „Uczyć się i żyć w demokracji” – wystawa prac plastycznych przygotowana przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole oraz prezentacja dorobku konkursu „Wydajemy własną książkę” zorganizowanego przez Federację Klubów Bibliotek „Białych Kruków”.

Targi czynne będą w sobotę 3 września od godz. 10.00 do godz. 18.00 i w niedzielę 4 września od godz. 10.00 do godz. 17.00. Wstęp jak zwykle jest wolny.

(info Piotr Dobrołęcki)

Dodaj komentarz