Targi Targi w Polsce

Ruszyły 10. Targi Książki Edukacyjnej

Sala Marmurowa w PKiN stała się w trakcie pierwszego wrześniowego weekendu wielką księgarnią, gdzie można kupić podręczniki i inne książki pomocne w szkole.


„Na 19. Targach Książki Edukacyjnej EDUKACJA XXI są wszystkie znaczące wydawnictwa, które przyjęły nasze zaproszenie” – powiedział w trakcie otwarcia Andrzej Pieniak, dyrektor Targów.

Oficjalnego otwarcia 19. Targów Książki Edukacyjnej EDUKACJA XXI dokonała Anna Radziwiłł, wiceminister edukacji narodowej i sportu, która powiedziała, że „w tych salach jest bogactwo narzędzi, które mają służyć temu, aby młodzi ludzie stawali się mądrzejsi. Życzę – dodała Anna Radziwiłł – aby wszystkie książki edukacyjne nie były źródłem nudnego wysiłku, ale żeby były narzędziem stawania się mądrzejszym”.

„Nasza obecność na Targach jest miarą szacunku dla naszych odbiorców – dla uczniów i nauczycieli” – powiedział Piotr Marciszuk, wiceprezes Polskiej Izby Książki. Dodał też, że „wydawcy cieszą się z różnorodności wyjątkowej oferty, która jest jeszcze jednym wyrazem demokratyzacji w Polsce”.

Targom towarzyszą spotkania autorskie, wystawy, seminaria i dyskusje, a wśród nich: seminarium, organizowane przez „Głos Nauczycielski” – „Szkoła po nowej maturze – wykorzystanie wyników codziennej pracy” z udziałem przedstawicieli CKE, OKE, MENiS i kuratoriów oświaty, a także przygotowana przez Bibliotekę Publiczną im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy prezentacja edukacyjnych projektów Unii Europejskiej realizowanych we współpracy z Austrią i Portugalią, a dotyczącą metod kształcenia międzykulturowego pod nazwą BARFIE oraz nowy projekt wzorowany na rozwiązaniach z krajów zachodnich – Kluby Czytelnicze dla Dorosłych.

Na Targach prezentowane są również dwie wystawy: „Uczyć się i żyć w demokracji” – wystawa prac plastycznych przygotowana przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole oraz prezentacja dorobku konkursu „Wydajemy własną książkę” zorganizowanego przez Federację Klubów Bibliotek „Białych Kruków”.

Targi czynne będą w sobotę 3 września od godz. 10.00 do godz. 18.00 i w niedzielę 4 września od godz. 10.00 do godz. 17.00. Wstęp jak zwykle jest wolny.

(info Piotr Dobrołęcki)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *