Rynek wydawniczy Wydawnictwa

PWN i SuperMemo World

Wydawnictwo Naukowe PWN nabyło 50% udziałów w SuperMemo World.


Kontynuując działania wynikające ze strategii rozwoju Grupy Wydawniczej PWN na drodze akwizycji, Wydawnictwo Naukowe PWN nabyło pod koniec grudnia 2006 r. 50% udziałów w poznańskiej spółce SuperMemo World.

SuperMemo World sp. z o.o. działa na rynku publikacji elektronicznych od 2001 roku, a historia produktów SuperMemo sięga początku lat 90-tych. Głównym obszarem działalności Spółki jest e-learning i jego zastosowania w postaci kursów językowych wspomaganych unikalną metodą zapamiętywania, drogą spersonalizowanych powtórek. Metoda ta, oparta na zaawansowanym algorytmie, umożliwia programowi śledzenie postępów w nauce i optymalizowanie programu powtórek. Przy systematycznym stosowaniu metody SuperMemo osoba ucząca się może przez długi okres czasu utrzymywać bardzo wysoki poziom opanowania przerobionego materiału spędzając minimum czasu na naukę. SuperMemo World jest twórcą i operatorem popularnego internetowego serwisu nauki supermemo.net. Obszar zastosowań metody i technologii SuperMemo nie ogranicza się do produktów językowych, obejmując również na przykład materiały przygotowujące do egzaminów maturalnych czy szkolenia korporacyjne.

SuperMemo World sp. z o.o. udostępnia swoje publikacje w postaci pakietów CD-ROM do nabycia w księgarniach i sklepach z multimediami, a także w postaci kursów on-line w płatnym serwisie supermemo.net. W zakresie dystrybucji swoich produktów Spółka od kilku lat blisko współpracuje z pwn.pl sp. z o.o., spółką Grupy PWN odpowiedzialną za publikację i dystrybucję produktów elektronicznych. Wśród klientów SuperMemo World oprócz odbiorców indywidualnych, są także szkoły językowe oraz wydawcy kursów i szkoleń licencjonujący technologie SuperMemo.

Dzięki tej transakcji Wydawnictwo Naukowe PWN zamierza zintensyfikować swój obszar działalności na polu multimediów i kształcenia na odległość. Spółka SuperMemo World, wchodząc do Grupy PWN, będzie z kolei mogła w pełni wykorzystać swój potencjał, dzięki połączeniu z dużą grupą wydawniczą i prestiżową marką PWN.

Prezesem Zarządu Spółki został mianowany pan Krzysztof Biedalak, posiadający kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu spółkami grupy PWN a jednocześnie jeden z twórców SuperMemo.

Zarząd Grupy Wydawniczej PWN

Dodaj komentarz