Szkolenia

Forum Poligraficzne w Kazimierzu nad Wisłą

Grono uczestników Forum

W piękny słoneczny dzień 26.04.2007 do Kazimierza nad Wisłą zawitali goście zaproszeni przez firmy Drukarnia Naukowo Techniczna o/PAP, Panta, Xeroks wraz z Digital System.


Na Forum, które odbyło się w przepięknej scenerii Kazimierza Dolnego stawili się zaproszeni goście, przedstawiciele takich wydawnictw jak: Bertelsmann, Bauer, Prószyński, Muza, GWP, Arkady, Didasko, Harmonia, WNT, Amber, Wiedza Powszechna, PWN Szkolne, PIW, Nasza Księgarnia, Egmont, Langenscheidt, Wilga, Wydawnictwo Jacka Santorskiego, Udziałowiec, Helion, PZWL, Bellona, Biblios, Sapt, Dazar, Telegraph.
Najważniejszym punktem programu były wykłady przeprowadzone przez:

1. Andrzeja Janickiego, który zaprezentował ofertę firmy DNT o PAP. Jedna z największych drukarń dziełowych na rynku polskim. Rocznie wykonuje ponad 3,5 mln książek w oprawie twardej. Do 2006 r oprawiła 500 mln książek. Od wielu lat znana z rzetelności i komunikatywności, ceniona przez partnerów biznesowych. Od 2005 roku działa jako oddział Polskiej Agencji Prasowej. Jej pozycja lidera ciągle rośnie dzięki zaufaniu jakim obdarzają ją wydawcy polscy oraz zagraniczny.

2. Jarosława Janika, Edyty Gaworowskiej, którzy zaprezentowali nowości w ofercie firmy Panta. Firma od 17 lat działa na rynku polskim w tym czasie zyskała opinię solidnego dostawcy materiałów do produkcji książek, kalendarzy i artykułów biurowych, co wpłynęło na jej wzrost i rozwój.

3. Pawła Kosiackiego z firmy Xeroks, którzy zaprezentowali wady i zalety cyfrowego druku książek.

4. Dr inż. Marka Wirkusa, który jest znanym i cenionym wykładowcą Politechniki Gdańskiej. W ciekawy sposób przedstawił wykład na temat „Zarządzanie projektami – skuteczna metoda osiągania celów w działalności gospodarczej”.

Po części seminaryjnej odbył się spacer do przystani oraz rejs statkiem pirackim po Wiśle na którym przygrywała orkiestra a goście śpiewali szanty.

Kolejnym punktem zaplanowanym przez organizatorów była zabawa przy grillu i ognisku. I tak jak na statku orkiestra przygrywała nam szanty a trochę później piosenki biesiadne. Tak więc można było i pośpiewać i potańczyć, dobrze zjeść a także samemu upiec kiełbaskę przy ognisku.

Drugi dzień – przy pięknej słonecznej pogodzie – to wycieczka po Kazimierzu.

To nie koniec wyjazdów zaplanowanych przez Drukarnię Naukowo Techniczną. Już we wrześniu organizowany jest wyjazd do Lwowa a październiku wyjazd na międzynarodowe targi do Frankfurtu.
(info DNT)

Dodaj komentarz