Konkursy Różne

PAPIEROWY EKRAN 2007 PRZYZNANY

W imieniu Biura Literackiego Papierowy Ekran odebrały panie: Marzena Burszta (z lewej) oraz Anna Krzywania

W piątek 18 maja, podczas 52. MTK zostały wręczone nagrody w pierwszym konkursie na najlepszą stronę internetową poświęconą książce Papierowy Ekran.


Do pierwszej edycji konkursu na najlepszy serwis internetowy promujący książkę „Papierowy Ekran 2007” zgłosiło się 140 witryn a nominowanych zostało 37. W konkursie udział wzięły duże portale, księgarnie internetowe, serwisy wydawnictw oraz strony niekomercyjne tworzone przez pasjonatów i miłośników książek. Wygrały właśnie te ostatnie.

Kapituła Konkursu przyznała dwa wyróżnienia dla: serwisu rekomendującego książki www.BiblioNETka.pl oraz serwisu poświęconego książkom dla dzieci www.kiedybylammala.pl. Nagroda główna trafiła do twórców serwisu www.Biuroliterackie.pl.

Zacznijmy od stron wyróżnionych. BiblioNETka.pl to pomysł Michała Stańkowskiego. W 2001r., kończąc studia informatyczne, wymyślił program, który na podstawie zainteresowań użytkowników podpowiadał im, co powinni przeczytać. Internauci pisali czym się zajmują, gdzie mieszkają, ile mają lat, a program wybierał najbardziej odpowiednią dla nich publikację dostępna na rynku. Dzisiaj BiblioNETKa.pl jest dużym serwisem sponsorowanym przez Kolporter S.A, ale tworzą go przede wszystkim wolontariusze.

Drugie wyróżnienie otrzymał serwis o bardzo oryginalnej i pięknej szacie graficznej kiedybylammala.pl, promujący literaturę dla dzieci. Tworzą go Zuzanna Orlińska i Mikołaj Komler (małżeństwo). Od lutego 2006 r. ponad 48 tys. użytkowników skorzystał z informacji zawartych na tym serwisie. Strona powstaje przede wszystkim wieczorami, bo małżonkowie dopisują tu newsy o książkach dla dzieci, kiedy śpi już ich syn. Dla serwisu kiedybylammala.pl piszą recenzje tacy krytycy literaccy jak: Joanna Olech i Maciej Wojtyszko.

Nagroda główna trafiła do twórców portalu Biuroliterackie.pl. Portal miał już kilka odsłon i modyfikacji. Wszystko zaczęło się w 1998r. od witryny fortlegnica.pl, mającej służyć promocji imprezy literackiej organizowanej w Legnicy. W 2003 r. wystartowała witryna Biuroliterackie.pl. Jest to olbrzymi projekt zrzeszający autorów, poetów. Publikowane są tutaj szkice literackie, wiersze, pisma krytyczne, recenzje i programy imprez literackich. Witryna jest wykorzystywana również do promocji publikacji, które ukazują się nakładem wydawnictwa Biuro Literackie.
W imieniu Biura Literackiego Papierowy Ekran odebrały panie: Marzena Burszta oraz Anna Krzywania.

Konkurs Papierowy Ekran prowadzony będzie w ramach Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie a jego organizatorami są miesięcznik ,,Wydawca” i Fundacja Nadwyraz. Patronat nad Konkursem objęły: Ars Polona S.A., PTWK, Instytut Książki.

(info Ars Polona)

Dodaj komentarz