Rynek wydawniczy

Flashbook.pl – nowe wydawnictwo “od poradników”

Przełom na rynku książkowych poradników biznesowych zapowiada spółka Flashbook.pl założona dzięki kontaktom nawiązanym przez Lewiatan Business Angels. Firma powstaje jako tzw. start-up przy wsparciu krajowego inwestora.

Pierwsze produkty Flashbook.pl mają ukazać się na rynku już we wrześniu 2007 roku. Są oparte na zupełnie nowej filozofii tworzenia poradników biznesowych i mają wypełnić istniejącą na rynku lukę. Koncepcja Flashbook.pl opiera się na kilku podstawowych założeniach m.in. dużej przystępności i dostosowaniu do zmian modelu czytelnictwa. Obecnie spółka jest w fazie organizacji i budowania relacji z przyszłymi kontrahentami – przede wszystkim sieciami dystrybucji książek w Polsce. W planach firma uwzględnia też ekspansję na rynki zagraniczne.

Spółka Flashbook.pl powstała jako inwestycja typu start-up jednego z inwestorów skupionych wokół inicjatywy Lewiatan Business Angels Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Jej założenie jest wynikiem rozmów rozpoczętych z pomocą LBA jesienią 2006 roku. Plany finansowe spółki zakładają zwrot inwestycji i uzyskanie zysków w ciągu kilkunastu pierwszych miesięcy działania firmy.

Lewiatan Business Angels (www.lba.pl) kojarzy przedsiębiorców z innowacyjnymi pomysłami i ambitnymi planami rozwoju z prywatnymi inwestorami (z tzw. aniołami biznesu). LBA pomaga pozyskać kapitał dla firmy we wczesnej fazie jej rozwoju, w tym na tzw. start-up’y, których nie finansują banki (ze względu na brak zabezpieczeń), ani fundusze venture capital (za mała skala inwestycji). Inwestorom zrzeszonym w klubie LBA zapewnia napływ atrakcyjnych propozycji ulokowania kapitału.

Dodaj komentarz