Targi Targi w Polsce

Targi Książki Akademickiej i Naukowej Academia

W środę 7 listopada rozpoczynają się w Warszawie pierwsze Targi Książki Akademickiej i Naukowej Academia 2007. Swoją ofertę przedstawi 50 wydawców, przede wszystkim wydawnictwa wyższych uczelni, ale i Wydawnictwo Sejmowe czy GUS. Targi Academia 2007 potrwają do 9 listopada w budynku Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego.

Targi są okazją nie tylko do zapoznania się z nowościami na rynku wydawniczym, ale też odwiedzający będą mogli uczestniczyć w wielu imprezach towarzyszących oraz w loterii, w której nagrodami będą książki. Wstęp na targi jest bezpłatny.

Targom towarzyszy konkurs na najlepszą książkę naukową, na najlepszy podręcznik akademicki oraz na najładniej wydaną książkę. Do konkursu zgłoszono 109 książek, a zakwalifikowano piętnaście. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w środę podczas uroczystości otwarcia targów.

Z inicjatywą organizacji Targów wystąpił dyrektor Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego. Współorganizatorami są Polska Izba Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych.

więcej: http://www.wuw.pl/academia/

Dodaj komentarz