Targi Targi za granicą

Ruszają XXI Międzynarodowe Targi książki w Moskwie

W środę 3 września ruszają XXI Międzynarodowe Targi Książki w Moskwie. Po raz pierwszy od lat Polska nie będzie miała w Moskwie swojego stoiska narodowego. Polskie książki pokaże za to Ars Polona.


Wg organizatorów weźmie w nich udział ponad 2,5 tys. wydawnictw z 82 krajów (m.in. z Niemiec, Francji, Szwecji, USA, Iranu, Chin) prezentując ponad 180 tys. tytułów książek. Stoiska zajmą 33,5 tys. metrów kwadratowych w sześciu pawilonach Centrum Wystawienniczego na WDNCh – to największe z dotychczasowych moskiewskich targów książki. Zakończą się 8 września.

Moskiewskich czytelników czeka seria spotkań z zagranicznymi i krajowymi gwiazdami literatury. M.in. z Francji przyjadą prozaik Bernard Berber oraz współtwórczyni cyklu powieści o przygodach markizy Ageliki – Anne Golon; z rosyjskich pisarzy pojawią się m.in. Ludmiła Pietruszewska, Borys Akunin, Dmitrij Bykow, Edward Radziński, Siergiej Łukianienko.

Tradycyjnie w dniu otwarcia zostaną wręczone branżowe nagrody: w konkursie „Książka Roku 2008’’ (w Teatrze im. Stanisławskiego i Niemirowicza-Danczenki), konkursach na najlepszą ilustrację i „Sztukę Książki’’ oraz pierwszej edycji konkursu „Moja domowa biblioteka’’. Po raz czwarty w ramach targów odbędzie wystawa „Po-Czytaj’’ prezentująca literaturę dziecięcą.

Wiele uwagi zostanie poświęcone A. I Sołżenicynowi: odbędzie się okrągły stół pt. „XX wiek w twórczości A. I. Sołżenicyna. 90-lecie urodzin pisarza’’ oraz wystawa poświęcona temu niedawno zmarłemu twórcy.

Gościem honorowym tegorocznej edycji moskiewskich targów jest Ukraina.

Dodaj komentarz