Targi Targi w Polsce

Targi Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawiee

Te puste dziś jeszcze Arkady Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie, w listopadzie tego roku zamienią się w salę targową pełną książek o tematyce historycznej. Poinformował o tym na konferencji prasowej Waldemar Michalski reprezentujący tu Porozumienie Wydawców Książki Historycznej, głównego organizatora Targów Książki Historycznej. Tym samym marzenie wielu wystawców – wyprowadzić się z gościnnych, jednak nieprzystosowanych do organizowania targów pomieszczeń Klubu Garnizonowego na ul. Niepodległości – spełniło się.

Stosowna, wieloletnia umowa o współpracy z Zamkiem w zakresie organizowania tych targów w Arkadach została podpisana. Do dyspozycji wystawców zostaje więc oddana powierzchnia prawie 2 tys m. kw., otwarcie i wręczenie nagrody Klio odbędzie się prawdopodobnie w Sali Koncertowej Zamku, do wykorzystania wydawcy otrzymają również salę kinową i niektóre pomieszczenia na spotkania towarzyszące, które oprócz samych arkad, będą odbywać się na całej warszawskiej starówce – deklarację w tym zakresie już zgłosił np. dyrektor Muzeum m.st. Warszawa.

Waldemar Michalski prosi wydawców aby w tym roku zdecydowanie wcześniej zgłaszali swój udział w targach – przyjmowanie zgłoszeń organizatorzy chcą zamknąć 1 lipca, tak aby mieć czas na dokładne przygotowanie się pod względem organizacyjnym – to nowe, niesprawdzone przecież jeszcze miejsce. A czy atrakcyjne i godne książki historycznej – osądźcie Państwo sami.

Targi organizowane będą w dniach 26 – 29 listopada 2009 r.
Komisarzem targów jest Ewa Kucińska.

Wkrótce na stronie www.pwkh.pl zostaną umieszczone formularze zgłoszeń.

Arkady Kubickiego powstały w latach dwudziestych XIX w. wg projektu architekta epoki klasycyzmu Jakuba Kubickiego. Są wkomponowane w bryłę Zamku Królewskiego od strony Wisły i ogrodów zamkowych. Wejście do nich jest możliwe zarówno przez Zamek (schodami ruchomymi), jak i od strony Wisłostrady. Remont Arkad ciągnął się od 15 lat, zwiedzającym udostępniono je 1 kwietnia tego roku. Wykorzystywane będą jako miejsce ekspozycji wystaw czasowych, imprez kulturalnych – pierwsza juz 17 kwietnia – wręczenie nagród TVP Kultura. W przyszłości będą głównym wejściem do Zamku.
(info ap)

Dodaj komentarz