Konkursy Różne

WARSZAWSKA NAGRODA LITERACKA 2010: FINAŁ

Uroczystość z okazji ogłoszenia i wręczenia Warszawskiej Nagrody Literackiej 2010 odbyła się 30 września w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Główną nagrodę w kategorii ,,twórca warszawski” (100 tys. zł.) otrzymał Marek Nowakowski, a dowcipną laudację odczytał przewodniczący Jury – prof. Andrzej Makowiecki.
Marek Nowakowski dziękując za docenienie jego twórczości dodał, że nagroda właściwie mu się należała… Zebrani podzielili opinię Laureata i Jury.


Nagrodę w kategorii ,,literatura dla dzieci i młodzieży” otrzymał Paweł Beręsewicz za Spacery z Ciumkami (Wydawnictwo Skrzat). W kategorii ,,literatura piękna dla dorosłych” jury uhonorowało Cień jaskółki. Esej o myślach Chopina Ryszarda Przybylskiego (Znak), a w kategorii ,,edycja o tematyce warszawskiej” Stanisława Milewskiego za Codzienność niegdysiejszej Warszawy (Iskry). Nagrody wręczała Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Uroczystości towarzyszył koncert sekstetu Nahornego; śpiewała i grała na skrzypcach Dorota Miśkiewicz. Nie zabrakło na zakończenie gali eleganckiego dodatku kulinarnego i wina. (b)

Dodaj komentarz