Drukarnie

60-lecie DNT

Wydaje się, że dopiero co świętowaliśmy półwiecze istnienia Drukarni Naukowo-Technicznej w Warszawie, a tymczasem minęło już kolejnych 10 lat.


W ciągu tych dziesięciu lat drukarni zewnętrznie nie zmieniła się wcale. Na halach stanęły natomiast nowe maszyny drukujące i introligatorskie, zakład przeszedł gruntowną restrukturyzację, pozyskał grono stałych i wiernych klientów i ma dziś dość pewną pozycję na warszawskim i krajowym rynku publikacji dziełowych. Stoją jednak przed nią poważne wyzwania, z którymi nie potrafiły sobie poradzić wcześniejsze zarządu obecnego jej właściela – Polskiej Agencji Prasowej S.A. Do najważniejszych należy z pewnością przeniesienie się do nowego miejsca, jako że stare nie odpowiada już wymogom czasów, i kolejne zakupy maszyn. Mamy nadzieję, że PAP w końcu zdecyduje się i kolejne swoje święto DNT sprawi już w nowych, jasnych i przestronnych halach.

Wróćmy jednak do tegorocznego święta. Z okazji 60-lecia Drukarni Naukowo-Technicznej Oddział PAP S.A. 24 września br. został zorganizowany piknik dla wydawców, firm współpracujących z drukarnią oraz pracowników zakładu. Dyrekcja PAP zaprosila gości do „Gościńca Oycowizna” pod Warszawą, gdzie na podwórzu stylizowanej karczmy wiejskiej czekała a nich moc atrakcji.

Przybyłych przywitali: prezes PAP S.A. Jerzy Paciorkowski, dyrektor DNT – Dorota Pietkiewicz oraz wicedyrektor Pionu Handlowego – Małgorzata Woźniakowska. Złożono podziękowania wydawcom za życzliwość oraz zaufanie, jakim obdarzają drukarnię. Tych, którzy nie zważając na zakusy konkurencji od wielu lat w szerokim zakresie współpracują z drukarnią wyróżniono okolicznościowymi dyplomami. Ze strony wydawców padło wiele ciepłych słów, podziękowań dla pracowników DNT i życzeń następnych 60 lat sukcesów.

Wręczone zostały również nagrody wyróżniającym się pracownikom zakładu za sumienną i rzetelną pracę oraz trud i zaangażowanie wkładane we wzorowe wypełnianie codziennych obowiązków służbowych.
A na pikniku, jak to na pikniku: grill, sałatki i napoje. Menu mogło ucieszyć podniebienie nawet najbardziej wymagających, a piękna, słoneczna pogoda i urokliwe otoczenie pozwoliły mile spędzić wieczór. Co odważniejsi ruszyli nawet do tańca. Dodatkową atrakcją pikniku był pokaz iluzjonisty, który wciągał do zabawy gości. Magia prezentowana tuż przed oczami widzów robiła kolosalne wrażenie, co potęgowało nastrój dobrej zabawy.

Dyrekcja DNT dziękuje wszystkim za przybycie i liczy na to, że za 5 lat znów wszyscy spotkają się w podobnej atmosferze, świętując kolejny jubileusz.

Dodaj komentarz