Edytorstwo Kalendarze

“POZNAJ NAS Z INNEJ STRONY” – ORYGINALNY KALENDARZ DRUKARNI OPOLGRAF

„Poznaj nas z innej strony” to tytuł najnowszego kalendarza drukarni Opolgraf na rok 2011. Drukarnia znana jest w środowisku wydawniczym z niekonwencjonalnych pomysłów m.in. z projektu spotkań autorskich „Fabryka Inspiracji”, które jako jedyne w Polsce odbywają się w introligatorni. Tym razem zaskoczyła swoich klientów ekskluzywną wersją kalendarza, w której wystąpili sami pracownicy drukarni.

Na co dzień analitycy, drukarze, specjaliści, handlowcy, na potrzeby sesji przeobrazili się w gwiazdy obiektywu. W kalendarzu wystąpiły w większości osoby, z którymi do tej pory można było porozmawiać jedynie przez telefon lub którzy nie pracują bezpośrednio z klientami, a to tak na prawdę oni nadają fizyczną formę dziełom takich autorów jak Dan Brown, Herta Müller czy Stieg Larsson. Kalendarz Opolgrafu daje możliwość poznania ich z bliska.

Projekt drukarni umożliwił również zaprezentowanie się z innej strony ludziom, którzy na co dzień nie mają do czynienia z wielkim światem mody i fotografii. Praca z profesjonalną stylistką, wizażystką, czy fotografem była dla nich nie lada wyzwaniem, z którym doskonale sobie poradzili. To dowód na to, że w drukarni pracują ludzie z pasją, dystansem do siebie i dużym poczuciem humoru.

Kalendarz na rok 2011 to 12 nowoczesnych i bardzo oryginalnych fotografii, o zróżnicowanej tematyce. Stylizacja została dobrana tak, aby odzwierciedlić charakter pracy lub cech osobowości danego pracownika czy całego działu. Kalendarz zaskakuje doskonałymi kreacjami oraz niezwykłymi pomysłami, w którym ogniwo łączące stanowią książki oraz materiały, z których są wykonane.

W kalendarzu staraliśmy się uchwycić osobowość pracownika tak, aby widz, który ogląda daną fotografie miał szanse poznać go bliżej – mówi Justyna Gruszecka-Stec, specjalista ds. marketingu. Opolgraf to jedna duża rodzina i nie wyobrażam sobie, aby się nią nie pochwalić. Mamy wspaniałych pracowników, którzy wkładają całe swoje serce w to, co robią. W kalendarzu znajdują się m.in. fotografie osób, którzy są już z nami kilkanaście lat, warto ich w końcu przedstawić, a rok 2011 to doskonała okazja, bo wtedy drukarnia Opolgraf obchodzi 60-lecie swojej działalności.

Kalendarz drukarni Opolgraf na rok 2011 można zobaczyć na stronie www.opolgraf.com.pl. Zapraszamy serdecznie!

Fotografie do kalendarza wykonał: Tomasz Fryszkiewicz
Stylizacja i wizaż: Wiktoria Maj
Projekt graficzny: Michał Gabruk „Alternatiwia”
Współpraca: Map Polska

Dodaj komentarz