Rynek wydawniczy Wydawnictwa

Zmiany własnościowe w W.A.B.

A oto list Pani Beaty Stasińskiej, prezesa Zarządu W.A.B. do wydawców:

Szanowni Państwo, Szacowni Autorzy, Drodzy Czytelnicy,

23 sierpnia 2011 roku właścicielem większościowego pakietu udziałów w Wydawnictwie W.A.B. stał się NFI Empik, Media & Fashion S.A. (Grupa EMF). Całości swoich udziałów sprzedali moi dotychczasowi wspólnicy, Adam Widmański i Wojciech Kuhn, którzy tym samym pożegnali się z oficyną. Za lata twórczej współpracy składam im dziś podziękowania.

W historii W.A.B. zaczyna się nowy rozdział. Wydawnictwo staje się częścią nowo powstałej grupy wydawniczej Empik, w skład której wchodzą wydawnictwo książki albumowej Buchmann i wydawnictwo książek dla dzieci Wilga. W.A.B. zachowuje swój dotychczasowy profil literacki i będzie rozwijać istniejące serie, zgodnie z wypracowywaną przez lata polityką wydawniczą.

Zmieniła się struktura właścicielska, ale wydawnictwo tworzą ludzie, którzy w nim pracują, i ich pasje, tworzą autorzy, którzy piszą wydawane przez nas książki. Najważniejsze są osobiste relacje z autorami i współpracownikami. Najważniejsi są nasi czytelnicy.

Jestem przekonana, że obecność takiego inwestora jak Grupa EMF daje nowe możliwości rozwoju, przy zachowaniu tworzonego przez dwie dekady wizerunku oficyny promującej literaturę polską i obcą, inicjującej nowe zjawiska na rynku książki, współpracującej
z najlepszymi autorami, tłumaczami i redaktorami.

Przed nami duże wyzwanie, wierzę jednak, że się uda. W imieniu własnym i zarządu pragnę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by W.A.B. nadal wydawało ciekawe i wartościowe książki i by trafiały one do jak największego grona czytelników. To w pracy wydawcy uważam za największą wartość i radość.

    • Beata Stasińska
    Prezes Zarządu

Dodaj komentarz